Close search

Zvláštní požadavky miliardářů: Jaké neobvyklé předměty ve svých domovech požadují slavné osobnosti?

Wikimedia Commons Zdroj: Wikimedia Commons

Mnohé slavné a bohaté osobnosti si potrpí na přepychové domy, které si kupují po celém světě. Často se ale stane, že jejich požadavky nekončí u krásného výhledu a velkého prostoru, a rozhodnou se svému novému domovu předat osobitý styl. Proto se následně stává, že mnohá sídla známých osobností mají vybavení, se kterým se běžně nesetkáte.

Pohodlí a přepychové vybavení patří k požadavkům celebrit, když si vybírají své budoucí domovy. Některé slavné osobnosti se ale nespokojí se standardním zařízením a svoji rezidenci si předělají k obrazu svému. A vzhledem k tomu, že pro mnohé z nich finanční stránka nehraje velkou roli, pak se fantazii meze nekladou.

Gatesovy trampolíny

Jeden z nejslavnějších domů na světě patří miliardáři a dříve nejbohatšímu muži na světě, Billu Gatesovi. Zakladatel Microsoftu své sídlo, které se nachází v americkém státě Washington, pojmenoval Xanadu 2.0. Jeho rezidence majitelům nabízí šest kuchyní, 18 koupelen, bazén, který je vybaven podvodním hudebním systémem a pokud by se Bill Gates potřeboval odreagovat, může použít trampolínový pokoj. Tato místnost s více jak šest metrů vysokými stropy je vybavena trampolínami a zároveň je součástí celého komplexu, který manželům Gatesovým slouží jako posilovna.

Vinná jeskyně Winfrey

Známá americká moderátorka a miliardářka, Oprah Winfrey, si v roce 2016 pořídila v americkém státě Colorado luxusní horskou chatu za 14 milionů dolarů. Její přepychové sídlo nabízí vápencovou vanu v hodnotě 70 tisíc dolarů, domácí lázně a její vlastní soukromou vinnou jeskyni, která je až po strop zaplněna kvalitním vínem. Po jeskyni je možné jezdit v důlním vozíku a vybírat mezi 1600 lahvemi vína.

Travoltovo soukromé letiště

Slavný americký herec a hvězda filmů Pomáda a Pulp Fiction: Historky z podsvětí, John Travolta, nikdy neskrýval svoji vášeň pro létání. Sám je kvalifikovaným a zkušeným pilotem a proto se rozhodl, že musí mít svá soukromá letadla v blízkosti svého domu. Vzletovou a přistávací dráhu má tak hned vedle domu.

Vodní park Celine Dion

Věhlasná zpěvačka kanadského původu, Celine Dion, kdysi vlastnila obrovské přepychové sídlo na Floridě, které majitelce nabízelo možnost těšit se z vlastního vodního parku. Rezidence, která má 13 ložnic a 14 koupelen, má nyní nové majitele, ale Dion se dlouhé roky nedařilo nemovitost prodat. Seriozní zájemci si dům koupili až v roce 2017 za 38 milionů dolarů (855 milionů korun). Kromě vodního parku tak majitelé nyní mohou využívat vlastní golfové hřiště, tenisový kurt, nebo ubytovat návštěvu v luxusním domě pro hosty.

PODÍVEJTE SE NA ZVLÁŠTNÍ VYBAVENÍ, KTERÉ VE SVÝCH DOMOVECH CHTĚJÍ MÍT MILIARDÁŘI:

Nejčtenější články