Close search

Ztráta otce i bratrů: Dcera zavražděného prezidenta Kennedyho měla těžké dětství a přežila pokus o atentát

Pixabay Zdroj: Pixabay

Narodit se jako dcera amerického prezidenta vůbec neznamená mít se jako v v bavlnce. Dcera zavražděného Johna F. Kennedyho, Caroline Kennedy, o tom rozhodně ví své, jelikož do svých desátých narozenin zažila více tragédií, než většina lidí za celý život. 

Americká právnička, spisovatelka a diplomatka, Caroline Kennedy, je posledním žijícím potomkem bývalého prezidenta Johna F. Kennedyho, který zemřel při atentátu v americkém Dallasu. Narodila se roku 1957 v New Yorku mladým manželům a budoucímu slavnému prezidentskému páru. Avšak už rok před jejím příchodem na svět, zažila mladá rodina velikou tragédii, když jim zemřela dcera Arabella. Za tři roky rodina přivítala na svět Johna Jr., v roce 1963 se opět museli vyrovnat s velkou ztrátou, když jim dva dny po porodu zemřelo nejmladší dítě, chlapec Patrik.

Těžké dětství

Když byly Caroline pouhé tři roky, jejího otce zvolili na post prezidenta USA a celá rodina se musela přestěhovat do Bílého domu. Zanedlouho poté si ale malá holčička prožila jednu z největších tragédií ve svém životě. Ve věku šesti let se musela vyrovnat se ztrátou otce, J.F. Kennedyho, jelikož jej v roce 1963 kulka připravila o život. Bývalá první dáma Jackie Kennedy se tak rozhodla přestěhovat i s dětmi do New Yorku, kde se o ně pečlivě staral jejich strýc Robert F. Kennedy. Ten se malým dětem snažil nahradit otce a věnoval jim mnoho svého času.

Avšak v roce 1968 byl senátor Roberta F. Kennedy také zavražděn a Caroline tak ve věku 9 let přišla i o náhradního otce.

Nový otec

Tato tragická událost se stala pro Jackie poslední kapkou a bývalá první dáma se rozhodla odvést své děti z Ameriky.  Jackie se provdala za řeckého multimilionáře Aristotela Onassise a se svojí rodinou se přestěhovala na řecký ostrov Skorpios. Svého otčíma neměla Caroline moc v oblibě a jakmile se objevila příležitost, tak se vrátila studovat do Ameriky.

Pokus o atentát

Ve svých 18 letech jako studentka dostala stáž ve světoznámém aukčním domě Sotheby’s v Londýně. Během tohoto pobytu v Anglii, v roce 1975, Caroline přežila teroristický atentát, který naplánovala organizace IRA. Cílem útoku byli tehdy hostitelé, u kterých mladá dívka žila. Bomba nastražená pod autem ale vybouchla dříve, než do něj stihli všichni nasednout.

Vlastní rodina

Když dokončila studia na Harvardu, začala pracovat v newyorském Muzeu Umění, kde se potkala se svým budoucím manželem Edwinem Schlossbergem. S tím má nyní 3 děti - Rose, Tatianu a Johna.

Dcera zavražděného prezidenta ale vede velice aktivní život a podílí se na mnoha vzdělávacích projektech. Je spoluautorkou dvou knih, předsedkyně Kennedyho knihovny a mnoha dalších charitativních organizací. Caroline Kennedy po smrti své matky Jackie v roce 1994 a po tragické nehodě, při které zahynul její bratr John, zastupuje rodinu Kennedyů v mnoha společnostech a fondech. Byla americkou velvyslankyní v Japonsku a výše jejího majetku se odhaduje až na 278 milionů dolarů (6,23 miliardy korun) včetně rodinných fondů a různých nemovitostí.

PODÍVEJTE SE DO GALERIE NA ŽIVOT DCERY J.F. KENNEDYHO:

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu