Close search

Ztracený potenciál narkomanky Katky. Hrdinka z dokumentu Třeštíkové předvedla neuvěřitelné nadání

csfd.cz Zdroj: csfd.cz

Nejznámější narkomanku Česka, Katku Bradáčovou, zná asi každý. Byla mladá, krásná a život měla před sebou. Zvolila si ale cestu, která ji brzy na to vytěsnila na okraj společnosti. Podle vlastních slov se chtěla lišit a drogy ji to umožňovaly. Někteří jí drží palce, někteří ji odsoudili, někteří ji ignorují. Ještě před Vánoci ale udělala něco, co všem vyrazilo dech.

Dokument, mapující Katčin život, který natočila Helena Třeštíková, slouží dodnes jako odstrašující případ pro mladé, kteří by snad chtěli po drogách sáhnout.

Katky cesta ke drogám

Katka s nimi začala ještě před jejími patnáctými narozeninami. Chodila do rockových klubů, kde zkoušela s kamarády marihuanu. Opojný pocit z drog se jí zalíbil, a tak přešla zanedlouho k tvrdým drogám. V devatenácti letech se snažila s fetováním přestat a podstoupila odvykací kúru. V té době s ní začala spolupracovat dokumentaristka Helena Třeštíková a začal vznikat časosběrný dokument, který se natáčel 14 let.

Nejznámější narkomanka

Díky němu se Katka “proslavila” po celé republice. Dnes o ní jednou za čas vychází články, ví se, že bydlela ještě před nedávnem v kanálu na pražské Invalidovně a že se jí zatím nepodařilo v jejím životě nic změnit. Od toho se také odvíjí zmařená možnost mít svoji dceru Terezku ve vlastní péči, kterou by si jistě ve skrytu duše přála ze všeho nejvíc.

Skrytý talent

Před Vánoci Katku oslovili reportéři z Extra.cz s tím, že se dozvěděli o Katčině hudebním nadání. Katka podle vlastních slov “blbla na klavír, když byla malá holka” a skromně se z nápadu uskutečnit veřejnou hru před lidmi, vykrucovala. Jenže potom slovo dalo slovo a Katka usedla za klavír, který je veřejně přístupný všem, na pražském Hlavním nádraží.

To, co následovalo, vyrazilo přítomným dech. Katka, která je už po x let vnímána jako lidská troska, hrála jako zkušený virtuóz. Navíc ještě hrála skladbu, kterou si před lety sama vymyslela. Vystoupení se všem přítomným líbilo natolik, že se u klavíru zastavovali a s nadšením poslouchali.

Toto zjištění, že narkomanka Katka, která je spousty let závislá na drogách, krade, přespává v kanále a už sama přestává věřit v to, že se její osud někdy změní, disponuje tak nádhernou schopností a talentem, dojalo snad všechny, kteří se tuto informaci dozvěděli nebo byli veřejnému vystoupení přítomni.

Spousty zmařených nadějí

Je opravdu k zamyšlení, kolik talentovaných lidí chodí po světě s tím, že svoji šanci zmařili, svůj potenciál nevyužili a to jen kvůli droze - démonovi, který je začal na jejich cestě doprovázet a Katka je toho živým důkazem.

Nejčtenější články