Close search

Zpěvačka Taylor Swift dosáhla ve 30 letech na ohromující jmění: Jak utrácí své miliardy slavná hudebnice?

Repro youtube.com Zdroj: Repro youtube.com

Americká zpěvačka Taylor Swift patří mezi nejpopulárnější hudebníky uplynulé dekády. Nyní se ale mimo hudební scénu představila svým fanouškům v novém dokumentu Miss Americana, který se zaměřuje na vývoj její kariéry. Swift totiž patří mezi nejlépe vydělávající zpěvačky současnosti a podle odhadů má majetek okolo 360 milionů dolarů (8,1 miliardy korun). Jak k němu ale teprve třicetiletá celebrita přišla?

Slavná americká hudebnice během své už patnáctileté kariéry vydala mnoho alb a desítky písní, které se těšily velké přízni u fanoušků a dostávaly se na přední stupně hitparád. Taylor Swift se ale rozhodla veřejnost nechat blíže nahlédnout do svého soukromí a představila se v novém dokumentu dostupném na streamovací službě Netflix, Miss Americana, který měl premiéru minulý týden. Swift zde popisuje, jak podle vlastního názoru dosáhla takového úspěchu. Ale o tom, že patří mezi nejlépe vydělávající hudebníky na světě, stejně nemůže být pochyb.

Hudební rekordmanka

Za svojí tvorbu se mladé zpěvačce podařilo získat již 29 hudebních cen AMA, čímž porazila rekord legendárního popového zpěváka Michaela Jacksona, který jich měl na svém účtu celkem 24. Swift je také majitelkou další prestižní hudební ceny Grammy a těchto sošek zlatých gramofonů má na svém kontě 10.

Díky tomuto úspěchu je Swift jednou z nejlépe placených celebrit na světě a jednou z nejbohatších zpěvaček. Americký magazín Forbes odhadl její jmění na 360 milionů dolarů (8,1 miliardy korun), aniž by ještě zahrnul její příjmy z jejího turné, Reputation Stadium Tour, které se uskutečnilo v roce 2018 a bylo nejvýdělečnějším v americké historii. Během turné se totiž hudebnici podařilo celkově vydělat 266,1 milionu dolarů (5,99 miliardy korun). Za každé představení si tak na vlastní účet mohla Swift připsat 10,8 milionu dolarů (243 milionů korun).

Výdělečné turné

Je tedy jasné, že hlavní část jejich příjmů tvoří finance, které získá během koncertování. Další její turné s názvem 1989, které se uskutečnilo v roce 2015 dokázalo posbírat přes 250 milionů dolarů (5,6 miliardy korun). Swift se tak v roce 2016 stala nejlépe vydělávající zpěvačkou na světě a v období mezi lety 2015 a 2016 si měla přijít na rekordních 170 milionů dolarů (3,83 miliardy korun).

Kromě prodaných alb a vstupenek na koncerty zpěvačku velice dobře živí reklamní spolupráce se slavnými značkami. Swift tak propagovala některé produkty firem jako Keds, Diet Coke, CoverGirl, Capital One a Apple.

Život v přepychu

Všechny tyto výdělky mladé zpěvačce umožňují si žít na skutečně vysoké noze. Je známo, že Swift vlastní mnoho luxusních nemovitostí ve městech jako Rhode Island, New York, Nasville, nebo Beverly Hills a jejich celková hodnota se odhaduje na 84 milionů dolarů (1,89 miliardy korun).

Swift má také zajímavý způsob, jak mezi svými domy cestuje. Zpěvačka totiž velice často létá vlastním tryskáčem. Údajně vlastní dokonce dva tryskáče Dassault, kdy hodnota jednoho stroje se odhaduje na 58 milionů dolarů (1,3 miliardy korun).

Americká zpěvačka si ale veškeré své jmění nenechává jenom pro sebe a dokáže určité částky věnovat na charitativní organizace, nebo pomoci lidem v nouzi. Pomáhá například v oblastech, které byly zasaženy přírodní katastrofou. V Louisianě a Nashvillu darovala 1,5 milion dolarů (22,5 milionu korun) obětem povodní. Podařilo se jí také vybrat 750 tisíc dolarů (16,8 milionu korun) pro oběti v roce 2011. Swift také darovala 10 tisíc dolarů (225 tisíc korun) na služebního psa pro autistického chlapce a 50 tisíc dolarů (1,13 milionu korun) darovala synovci svého tanečníka, který se léčil kvůli rakovině.

Nezapomněla ani na svoji kolegyni, popovou zpěvačku Keshu, kterou finančně podpořila 250 tisíci dolary (5,63 milionu korun), když se soudila se svým producentem kvůli žalobě o sexuálním obtěžování.

Swift ale také nezapomíná na sebe a uvádí se, že si údajně nechala pojistit své nohy za 40 milionů dolarů (1 miliarda korun).

PODÍVEJTE SE, JAK ŽIJE A PRACUJE SLAVNÁ ZPĚVAČKA TAYLOR SWIFT:

Nejčtenější články