Close search

Zneužívali ji, bili, přišla o dítě. Louise Hay se nevzdala a patří mezi nejúspěšnější spisovatelky světa

YouTube.com Zdroj: YouTube.com

S touto ženou se život vůbec nemazlil. V dětství si prošla peklem - coby pětiletou ji znásilnil soused, nevlastní otec ji k tomu navíc ještě týral. V patnácti otěhotněla a musela dát dítě k adopci. Trpěla v manželství, pak dostala rakovinu. Přes všechno se ale dokázala dostat a stala se jednou z nejslavnějších spisovatelek světa. Seznamte se s fascinujícím příběhem Louise Hay!

Louise Hay se narodila 8. října 1926 v Los Angeles a zemřela 30. srpna 2017 v San Diegu. Ti, kteří se zabývají seberozvojem a pozitivním myšlením, o této ženě jistě slyšeli. Louise Hay byla jednou z průkopnic pozitivního myšlení. Napsala mnoho publikací ohledně osobního rozvoje. Byla mezinárodně uznávanou představitelkou hnutí New Age, která se aktivně zajímala o metafyziku. Z pozice motivačního kouče vedla a pořádala semináře, kde využívala především pozitivních afirmací. Za tím, co vypadá jako zázračný příběh úspěchu, se však skrývají hrůzy minulosti...

Životní příběh jako cesta poznání

Louise neměla jednoduché dětství ani dospívání. Narodila se do chudé rodiny, její nevlastní otec nebyl zrovna příkladným rodičem. Zneužíval ji i její matku a aby toho nebylo málo, už v útlém věku pěti let byla znásilněna sousedem.

V patnácti letech otěhotněla a musela dát své dítě k adopci. Štěstí odjela hledat do New Yorku, kde prorazila jako módní návrhářka. Ve 28 letech se provdala za Andrewa Haye. Bohužel její manželství nevydrželo. Lousie se dostala na dno a hledala cestu ven. Začala pracovat se silou myšlenky, studovala vše, co k tomu bylo dostupné. Nejdůležitějším uvědoměním pro ní bylo, že člověk může myšlením měnit všechno okolo sebe a dokonce si vyléčit tělo.

Své zkušenosti a poznání se rozhodla předat dál celému světu prostřednictvím svých seminářů a knih, které vyšly i v češtině.

Pozitivní afirmace jako lék

Byla to právě Louise, která pomocí afirmací učila lidi, jak navázat láskyplné vztahy nebo si do života přitáhnout hojnost a bohatství. Využívala pozitivní afirmace k léčení různých zdravotních potíží.

Bohužel, pozitivní afirmace nestačily. Když ji diagnostikovali rakovinu děložního čípku, tak začala pátrat po dalších možnostech uzdravování těla, mysli i duše. Kvůli svému zdraví  se rozhodla ještě více prozkoumávat své možnosti v oblasti léčení sebe sama. Zjistila, že to, jak se cítí, může ovlivnit i zdravou stravou.

Miluj svůj život

Kvůli svému vlastnímu onemocnění vytvořila ucelený léčebný program, který detailně popsala ve své knize Miluj svůj život (You Can Heal Your Soul). Ten se stal bestsellerem a z uzdravené Louise udělal světově známou spisovatelku. O její popularitě svědčí i pozvání do show Oprah Winfrey.

Nejvýraznější publikací Louise je jistě "Miluj svůj život". Je však také autorkou dalších knih jako "Myšlenky srdce", "Síla ženy", "Myslím, tedy jsem" nebo "Pozitivní myšlenky pro každý den". Její pozitivní přístup je inspirací pro všechny, kteří procházejí těžkým životním obdobím. Sama Louise Hay takovým obdobím procházela dlouhá léta.

I když se její život neubíral vždy dobrým směrem, poselství Louise Hay zůstává pozitivní: "Pokud jsme ochotni vykonat potřebnou mentální práci, může být uzdraveno takřka vše."

PODÍVEJTE SE DO GALERIE NA SPISOVATELKU LOUISE:

Nejčtenější články