Close search

Znaky pravé ženy: Myslíte si, že z vás bohyni udělá naklizená domácnost?

pixabay Zdroj: pixabay

Mnohdy se společnost mylně domnívá, že pravá žena by měla vykazovat známky úspěšné, milující, dobře vypadající a všezvládající osoby. Jenže žena, jakožto něžné pohlaví by měla vykazovat spíše známky jemnosti a cituplnosti a měla by konečně přestat bojovat s muži jejich zbraněmi.

Pravá žena si v první řadě váží sama sebe. Není to nafoukanost, ale zdravé sebevědomí, protože pravá žena si je vědoma své krásy na duši, kterou vyzařuje i do těla. Většinou je jemná, něžná a ohleduplná. Bývá dost často tichá, protože potřebuje hodně času pro sebe na zpracování všech myšlenek a událostí. To z ní dělá ženu někdy až záhadnou, protože občas působí, že se pozemské sféře vzdaluje, ale ona na to má právo, jelikož bývá více propojená s duchovním světem než muž. Vždy ale u tohoto “ulítávání” stojí nohama pevně na zemi.

Bývá dost pracovitá a šikovná, protože každá práce jí působí velkou radost. Dokáže být laskavá i tam, kde ji lidé příliš nepřijímají. Její ušlechtilá povaha z ní dělá vynikající pečovatelku, která si nikdy nestěžuje na svůj úděl. Bývá uvnitř sebe moudrá a to jí dodává zvláštní půvab a vznešenost.

Krása její duše se projevuje především ve vytříbeném vkusu a smyslu pro krásu ve všech podobách. Její estetické cítění jí nedovolí, aby se doma chovala jinak než ve společnosti. Na svůj vzhled dbá doma stejně, jako i mimo domov, protože si váží sama sebe a nedělá se krásnější navenek, aby se zalíbila ostatním.

Její partner je pro ni vždy na prvním místě, děti jsou až po něm. Neupřednostňuje své děti v citech, ani ve svém volném čase, protože ví, že toto opomíjení svého partnera má rozsáhlé následky, co se týká ochlazení vztahu, což je škoda.

Vytváří láskyplný a útulný domov, do kterého se všichni rádi vracejí. Domov bez lásky může být i čistý, ale je sterilní a studený. Ženu s velkým Ž nemůžete nikde přehlédnout, protože ta ryzí osobitost z ní dělá pravou ženu. Nepodléhá trendům, co se týká oblékání, vlasů nebo líčení, protože i v tom se řídí jenom svým pocitem. Je naprosto pánem svých pocitů, takže jí nehrozí, aby podléhala nadměrné konzumaci jídla a pití.

Celkem bez problémů udržuje svou postavu přiměřeným cvičením, chůzí, ale i vhodným zaměstnáním, kde se může realizovat. Je velmi pružná, co se týká myšlení, což se odráží i na způsobu její chůze a celkového držení těla. Opravdová žena nikomu nic nevyčítá, ani se nesnaží v někom vzbudit pocit viny. Snaží se vždycky říkat pravdu, tudíž to, co v daný moment cítí. Někdy vychovává úsměvem, někdy odmlčením se, někdy i zvýšením hlasu. Umí dobře vyhodnotit situaci a ví, kdy je co třeba použít.

Pokud jsou ženy závislé na vnější čistotě, měly by si uvědomit, že někdy až zoufale touží po čistotě vnitřní, ale nevědí, jak na to. Proto by měly uklízet především samy v sobě. Měly by si také přestat myslet, že muž je tady od toho, aby je učinil šťastné. Když bude žena šťastná i sama bez muže, bude šťastný i muž vedle ní. Pravá žena se projevuje jako jemná a cituplná bytost, což mužům dovoluje, aby vedle ní vynikli jako ochránci a rytíři, které si každá žena přeje.

 

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu