Close search

Zmírní premenstruační syndrom a utiší bolest hlavy: Reflexologie dokáže zázraky

Profimedia.cz Zdroj: Profimedia.cz

Reflexologie je uznávaná forma alternativní medicíny, která se praktikuje pomocí mačkání bodů na chodidlech nebo na rukou. Kdo ji zkusí jednou, obvykle už ji neopustí.

Reflexologie se často zaměňuje s klasickou čínskou medicínou. U obou technik je důležitá správná stimulace bodů na chodidlech. Tím dáte svému tělu signál k samoléčení. Rozdíl je, že u reflexologie jednotlivé body na jen nemačkáte, ale pracuje se speciální masážní technikou.

Tuto masážní metodu znovuobjevil v 19. století MUDr. William Fitzgerald z USA. Objevil, že pro reflexní masáž jsou nejlepší body na chodidlech. Ale celkové staří této metody se odhaduje až na 5 000 let.

Reflexologie vychází z map, které obsahují reflexní zóny odpovídající jednotlivým částem těla a orgánům. Pomůže vám téměř s čímkoliv. Od úzkosti k relaxaci i ke snížení stresu. Zbavíte se premenstruačního syndromu, bolesti hlavy, ušních poruch i roztroušené sklerózy. 

Reflexní body se nacházejí nejenom na chodidlech, ale i na uších, očích, klíčních kostech, rukou, nebo předloktí. Ale na chodidlech jsou body nejcitlivější a mají tedy největší účinek. Naše chodidla jsou jako dokonalá mikromapa našeho těla. Každý bod je spojen s určitým orgánem.

Pro zajímavost, pokud dáte chodidla vnitřními hranami k sobě, vznikne vám obrys vaší postavy, který je pro každého člověka naprosto odlišný. Dokonce lze podle něj určit umístění jednotlivých tělesných systémů, orgánů, kostí a svalů.

Takže pokud máte některý z výše uvedených problémů, neváhejte si zajít na reflexní masáž. Masáží konkrétních míst lze problémy zmírnit nebo je úplně odstranit. Můžete se tak zbavit bolesti, celým vaším tělem se rozproudí energie a budete se rázem cítit šťastnější a vyrovnanější.  

Nejčtenější články