Close search

Zlato nebo stříbro? Návod, jaké šperky vybrat podle tónu pleti

pixabay Zdroj: pixabay

Snad každá žena má ráda šperky. Některé ženě vyloženě sluší zlato, jiná si se zlatými náušnicemi připadá, jako od kolotočů. Spousta žen má v oblibě i kombinaci obojího anebo zlato růžové. Jak tedy vybrat to ideální pro vás podle tónu pokožky?

Indikátor výběru šperků

Častým problémem u výběru šperků je jejich odstín. Žena sama s tím má mnohdy problém, natož pak muž, který se potí v u proskleného pultíku a snaží se své ženě vybrat šperk, který opravdu bude nosit. U výběru správného šperku záleží na tónu pleti, barvě vlasů, očí i stylu oblékání. Není to tedy tak jednoduché, jak se zdá.

Prvním vodítkem pro výběr vhodného vzácného kovu je tón pleti a na ten se spolu zaměříme.  Rozlišuje se teplý a studený nebo neutrální. Jenže dnes už díky make-upům tón v obličeji až tak nevypovídá o přirozeném tónu pokožky, proto se řiďte zápěstím.

Studený tón pleti

Zdali máte studený tón pleti, zjistíte podle toho, jestli kladně odpovíte na tyto tři otázky: Špatně se opalujete? Snadno se spálíte? Vypadají vaše žíly na zápěstí pod přirozeným slunečním světlem purpurově nebo modře? Pokud jste si odpověděly na všechny otázky kladně, pravděpodobně jste studený typ. Ten se vyznačuje narůžovělou či růžově červenou barvou kůže, přirozenou blond, černou nebo hnědou barvou vlasů a světle modrou až tmavě hnědou barvou očí. Studeným typům se také lehce zabarvují tváře do červena. Těmto typům žen sluší stříbro, bílé a růžové zlato nebo platina.

Co se týče drahokamů, budou vám slušet decentní šperky s bílými perlami a diamanty, šperky s jasně zbarvenými kameny do růžové, fialovorůžové, červené, modré, purpurové a zelené. Např. safír, rubín, granát, ametyst, smaragd či akvamarín a modrý topaz.

Teplý tón pleti

Pokud jste teplý typ, měla byste si opět kladně odpovědět na tyto otázky: Žíly na zápěstí mají zelenou barvu s nažloutlým, až olivovým podtónem? Málokdy se na slunci spálíte? Snadno a rychle se opalujete? Teplý typ má nádech zlaté, meruňkové, hnědé nebo žluté barvy. Oči má modré, zelené nebo oříškově hnědé. Vlasy má medově blonďaté, zrzavé nebo hnědé s červenými odlesky. Těmto typům žen sedí teplejší a hřejivé odstíny kovů jako je zlaté a růžové zlato. Teplé typy žen rozzáří hřejivé barvy perel – zlatá, krémová, žlutá. Drahokamy by měly být barvy hnědé, oranžové, červené, zlaté, tyrkysové, žluté, či žlutozelené. Nositelky tohoto tónu se nemusí bát odvážných a sytých odstínů, které najdou u jantaru, olivínu, tyrkysu, citrínu, čokoládového a zeleného topazu nebo granátu.

Neutrální tón pleti

Může se stát, že se nenajdete ani v jedné kategorii, což znamená, že máte širší škálu šperků na výběr a můžete experimentovat a kombinovat vzácné kovy navzájem. Těmto typům žen nejvíce sluší kombinace zlata a stříbra anebo i šperky ze tří druhá zlata.

Nejčtenější články