Close search

Zkuste natočit film za 48 hodin! Můžete se s ním dostat až do Cannes

Zdroj:

Dostat se na slavný festival v Cannes je snem každého filmaře. Rok co rok tam má premiéru nějaká velká pecka, letos třeba novinka Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu. Nemusíte se přitom vůbec jmenovat Tarantino a v Cannes se může promítat i váš krátký film! Natočíte ho navíc během pouhého víkendu na festivalu 48 Hour Film Project, jehož 9. ročník se v Praze uskuteční v půlce října.

Jde o největší světovou soutěž v natáčení krátkých filmů v omezeném čase. Během 48 hodin od pátku do neděle musíte vytvořit film o délce 4 až 7 minut, o týden později ho v premiéře uvidíte na plátně Kina Dlabačov. Odborná porota všechny snímky posoudí a na nejlepší čekají téměř dvě desítky cen v nejrůznějších kategoriích.

„Tahle soutěž je úplně pro všechny, kdo rádi tvoří a chtějí zažít neobvyklý víkend, na který budou dlouho vzpomínat a vyprávět o něm,“ říká Štěpán Etrych, jeden z organizátorů festivalu. „Stačí dát dohromady partu kamarádů a připravit se na to, že toho během natáčení moc nenaspíte. Je ale super pocit, když za 48 hodin stvoříte film, uvidíte ho na plátně kina a ještě třeba vyhrajete nějakou z cen,“ dodává. Do soutěže se můžete přihlásit na webu .

Jaký film o víkendu od 11. do 13. října natočíte, je čistě na vaší kreativitě. Kromě lhůty 48 hodin se ale musíte popasovat s několika dalšími překážkami. Jednak si pro svůj film vylosujete žánr, dále se dozvíte povinné prvky, které musíte do příběhu začlenit: jsou jimi postava, věta dialogu a rekvizita. Jak s nimi naložíte, je na vás.

Praha je jedním ze zhruba 130 světových měst, v nichž se 48 Hour Film Project koná. Vítězný pražský snímek pak postoupí do celosvětového finále, které se uskuteční příští rok v březnu v Rotterdamu. Odtamtud se nejlepší filmy podívají do vytouženého Cannes. Předloni se to povedlo pražskému vítězi Bio Buddy. Příběh blázna, který v jednom baru přesvědčuje lidi o změně životního stylu, skončil v celosvětovém finále těsně pod vrcholem a v Cannes pak slavil velký úspěch.

Link na film Bio Buddy

https://youtu.be/gANwyMqNtT4

Pražský vítězný film z roku 2016 Bio Buddy skončil ve světovém finále druhý, získal cenu za nejlepší režii a postoupil do Cannes.

 

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu