Close search

Životní triky úspěšných lidí: Co stíhají před polednem a jak se brání vyhoření?

Pixabay Zdroj: Pixabay

Odstartovat svůj den pozitivním směrem může být někdy náročné. Každému občas chybí motivace a síly docházejí i těm nejlepším. Svoji práci ale musíme zvládat a úspěšní lidé mají svoje vlastní triky, jak se poprat s problémy.

Nemáte dostatek motivace a po několika hodinách práce už nevíte, kam dřív? Nejste určitě sami. Vysoce postavení manažeři prozradili serveru Business Insider, jak zvládají své náročné pracovní tempo a přesto se vyhýbají vyhoření.

Nejtěžší zadání

Úspěšní lidé neodkládají své nejtěžší úkoly až na konec dne. Naopak tyto úkoly patří mezi první věci na jejich seznamu, které musí stihnout vyřešit co nejrychleji. Pokud se nejtěžšího a nepříjemného zadání zbavíte co nejrychleji, nebudete se v myšlenkách k němu během dne vracet a jeho odkládání vám nebude kazit náladu.

Krátké přestávky

Aby úspěšní lidé zvládali své vysoké pracovní nasazení, dopřávají si během dne krátké přestávky, během kterých se alespoň na chvíli odpoutají od svých povinností. Zkuste si na chvíli pustit do sluchátek příjemnou hudbu, jděte se provětrat na balkon nebo si v kafeterii kupte něco malého a zdravého k jídlu. Podobné přestávky vás nabijí energií a budou chránit před silnou únavou a předčasným vyhořením.

Rozdělení úkolů

Zakladatel společnosti Men's Style Pro Sabir Peele uvedl, že si svůj den rozdělí do několika úkolů a přitom 10 z nich musí stihnout ještě před polednem. Přitom vždy, když dokončí dva důležité úkoly, tak se zvedne od stolu a svému tělu dopřeje nějaký pohyb, tak udělá minimálně 20 kliků.

Hlavně pozitiva

Pokud jste unavení a přepracovaní, je velmi jednoduché sklouznout do negativní nálady plné sebelítosti. Takové myšlenky mohou být velmi destruktivní a váš pracovní den udělat ještě těžším, než je. Abyste zůstali pozitivní, zkuste si napsat alespoň krátký seznam věcí, proč máte rádi svoji práci. Když budete potřebovat podpořit, vám váš seznam pomůže.

Neustálý vývoj

Podle slavné tenistky Venus Williams je velmi důležité se zaměřit na svůj vlastní vývoj. Pokud budete pracovat na svém zlepšení, budete mít radost z nových úspěchů a zabráníte tak předčasnému pracovnímu vyhoření.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu