Close search

Život královny Alžběty II. bez příkras: Co všechno víme o další řadě seriálu Koruna?

Netflix Zdroj: Netflix

Dlouho očekávaný seriál Koruna (The Crown), který pojednává o životě britské královské rodiny a vládě Alžběty II., představil světu svoji novou, již třetí řadu, 17. listopadu. Díky kvalitnímu zpracování a hereckému obsazení si tento televizní počin z produkce Netflixu získal oblibu po celém světě a těší se přízni kritiků i milionů diváků. Nová řada přinese detailní pohled na osudy členů královské rodiny, které všichni dobře známe, co vše ale víme o seriálu?

Britská královská rodina k sobě láká pozornost celého světa. Panovnice Alžběta II. se, stejně jako její manžel princ Philip, těší zájmu a podpory lidí po celém světě. Královská rodina je ale skutečně velká a mnozí její členové vyrůstali v centru významných historických událostí a zájmu veřejnosti. Třetí řada seriálu svým divákům představí blíže osudy již dospělých dětí královny a jejího chotě, jelikož děj se bude odehrávat v letech 1964 - 1977. Na jaké historické milníky a zajímavé události se ale diváci mohou těšit, a co vše již tvůrci prozradili o další chystané (čtvrté) řadě?

Herecké obsazení

Ve třetí řadě přivítali diváky u televizních obrazovek zcela jiní herci, než se kterými se fanoušci seriálu setkali během prvních dvou sezón. Je zcela evidentní, že kvůli časovému posunu byla nutná výměna herců, kteří jsou nyní starší a představují členy královské rodiny v letech od roku 1964 do 1977. O chystané čtvrté řadě je ale již nyní známo, že herecké obsazení bude stejné jako ve třetí sezóně.

Další řady

Pro skalní fanoušky seriálu může být dobrou zprávou, že na další řadu nebudou muset čekat dva roky, jak tomu bylo nyní. Představitelka královny Alžběty II., herečka Olivia Colman, totiž prozradila, že díly pro čtvrtou sezónu se začaly natáčet už v srpnu tohoto roku. Podle dostupných informací, by tak čtvrtá řada měla mít premiéru na jaře roku 2020. Celkem Netlflix připravuje natočení 6 sezón.

Milovaná princezna

Mnoho diváků netrpělivě čeká na příchod slavné a obdivované princezny Diany. Avšak Lady Di, se ve třetí řadě seriálu ještě neobjeví. Herečka Emma Corrin, která ztvární slavnou princeznu Dianu, se na televizní obrazovce představí divákům až ve čtvrté řadě.

Železná lady

Slavnou britskou političku a premiérku Margaret Thatcher v seriálu Koruna ztvární herečka Gillian Anderson, která se proslavila rolí agentky Scullyové v seriálu Akta X. Svoji účast na seriálu na sociálních sítích potvrdila i sama herečka, která uvedla, že se těší na roli, která vykresluje tak náročnou a kontroverzní postavu, jakou byla Thatcher. Podle informací, které zveřejnil Netflix je jasné, že třetí řada seriálu se zaměří na působení premiéra Harolda Wilsona a čtvrtá řada představí ve svém podání předsedkyni vlády Thatcher.

Slavní herci

Zajímavou skutečností také je, že někteří herci, kteří se objevili v nyní již legendárním seriálu Hra o trůny, si zahrají i v televizním počinu Koruna. Ve třetí řadě se tak divákům představí herec Charles Dance, který ztvárnil obávaného Tywina Lannistera. Tobias Menzies známý ze Hry o trůny jako Edmure Tully si zahraje prince Philipa. A Rupert Vansittart, který se v legendárním seriálu také objevil, se představí jako Cecil King, předseda britského média Daily Mirror.

JAKÉ NOVINKY CHYSTAJÍ TVŮRCI SERIÁLU NAJDETE V NAŠÍ FOTOGALERII:

Nejčtenější články