Close search

Ženy v běhu: Do kin míří česká komedie o lásce a překonávání překážek

csfd.cz Zdroj: csfd.cz

S běháním je to úplně stejné jako v životě. Důležité je vydržet a nevzdávat se, když je cíl na dosah. O tom ví své čtveřice žen, které se rozhodnou pokořit překážky, jež jim klade jak trénink na běžecký maraton, tak život. Do českých kin míří komedie s hvězdným obsazením o lásce, vztazích, motivaci a disciplíně.

Věra, v podání Zlaty Adamovské, prožila s Jindřichem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit jeho poslední přání: zaběhnout maraton. Emancipovaná a rázná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém. Prostě si trasu rozdělí na čtyři díly a zdolají těch více než 42 kilometrů jako rodinná štafeta. Žádná z nich sice dosud neuběhla ani metr, ale do startu přece zbývají tři měsíce a trenér Vojta, kterého ztvárnil Vladimír Polívka, připravil skvělý kondiční plán. Stačí jen začít.

Dcery se ovšem do běhání nehrnou. Mají úplně jiné starosti. Nejstarší Marcela, kterou hraje Tereza Kotková, čelí dennodenně průšvihům svých tří synů a jejich otec Karel (Ondřej Vetchý) ji už dvacet let neumí, nebo nechce, požádat o ruku. Prostřední Bára (Veronika Khek Kubařová) touží po dítěti, jenže pro něj zatím nenašla toho pravého tatínka. Její biologické hodiny bijí na poplach. A nejmladší Kačka (Jenovéfa Boková) sice chlapa má, ale ten chlap má jeden zásadní háček – manželku. Zamilovaná Kačka přesto lpí na vztahu bez budoucnosti.

Je zřejmé, že dcery mají momentálně úplně jiné priority než běžecký trénink. Svérázná maminka Věra proto musí napnout všechny síly, aby rodinnou štafetu přivedla přes řadu překážek a komediálních komplikací na start Jindřichova vysněného maratonu.

Komedii režíroval Martin Horský, který v minulosti režíroval komediální drama Láska je Láska nebo Bezva ženská na krku.

Proč si Martin Horský pro svůj nový film zvolil název Ženy v běhu?

Obdivuji ženy, kolik toho dokážou ve svém životě zvládat. Jsou vlastně v neustálém běhu, stejně jako naše hrdinky, které si k tomu dočasně přibraly ještě běh maratonský. Název Ženy v běhu tedy v sobě nese dva významy.

Na co byste diváky nalákal do kina? Na co se mohou těšit?

Na komedii, která je pobaví, potěší a nabije pozitivní energií až do jara... ideálně toho příštího.

A na co by pozvaly diváky do kina herečky, které ve filmu hrají?

Zlata Adamovská: Na to, že mě lidi uvidí běhat, to se jim jen tak nepoštěstí! Určitě pak na milou rodinnou komedii, ve které nechybí humor a silné emoce.

Jenovéfa Boková: Určitě na skvělé obsazení. Bylo to krásné natáčení plné smíchu, a tak doufám, že i diváci se podobně filmem prosmějí, až se na něj budou dívat.

Veronika Khek Kubařová: Bude to znít možná jako klišé, ale na to, že se pobaví u filmu, který je laskavý, milý a hezky natočený. Navíc je ten film o věcech, které ze svých životů všichni dobře známe a bude fajn se jim v kině zasmát.

Tereza Kostková: Nic proti telce, má to své kouzlo být zavrtán v dece na gauči, ale je hezké opět si vzpomenout na to, co přináší společné vnímání a sdílení filmu. A velké plátno je velké plátno.

 

Nejčtenější články