Close search

Ženy mění náš život k lepšímu: Inovátorky, o kterých jste pravděpodobně nikdy neslyšeli

pixabay.com Zdroj: pixabay.com

Jasně, všichni známe vynálezce a vědce. Náš mozek vygeneruje deset jmen mužského pohlaví, ale co vědkyně? Vsadíme se, že většina z nás si vzpomene na chemičku Marii Curie-Skłodowskou, jejíž jméno nám bylo vtloukáno do hlavy již na základní škole. Jaké další ženy - vědkyně stojí za vynálezy, které nám ulehčují život?

První solární dům, zmrzlina, Monopoly a další. Víte, kdo stojí, za vynálezy, bez kterých si dnes již málokdo umí život představit a bere je jako samozřejmost? Jaká byla cesta k vynalezení těchto věcí? Jak zjistíte v článku, tak ne vždy snadná a férová.

Bez Nancy by nebylo zmrzliny

Píše se rok 1843 a Nancy Johnson poprvé představuje první ruční zmrzlinovač. Zmrzlina byla známá od pradávna: oslazený led byl velmi oblíbený již 200 let před naším letopočtem. Nancy na trhu představila přístroj, který dokázal vyrobit jemnou krémovou zmrzlinu z mléka. Každý si tak mohl dopřát kvalitní zmrzlinu i u sebe doma. Co víc říct. Nancy, děkujeme. Díky tvému vynálezu jsou rozchody maličko snesitelnější.

Co by byly deskovky, kdyby nebyly Monopoly?

Nejznámější a nejprodávanější hra na světe, která bez pochyb způsobila nejeden rozpad manželství: Monopoly  (původní název Hra na pana domácího) měly za úkol zprostředkovat lidem myšlenku, jakým způsobem kapitalismus ovlivňuje společnost. Nápad na geniální deskovou hru byl Lizzie Magie ukraden společností Parker Brothers. Po několika letech peripetií Lizzie získává patent, za který dostala pouhých 500 dolarů.

První solární dům

KTERÉ DALŠÍ ŽENY BY MĚLY BÝT VE VAŠEM HLEDÁČKU? JAK TO BYLO SE SOUDNÍM SPOREM OHLEDNĚ VLASTNICKÝCH PRÁV NA MONOPOLY? POKRAČUJTE VE ČTENÍ VE FOTOGALERII:

Nejčtenější články