Close search

Žena v 61 letech porodila vlastní vnučku, chtěla pomoct homosexuálnímu synovi

YouTube Zdroj: YouTube

Zdá se, že nic není nemožné, hlavně když silné přání jde ruku v ruce s moderní medicínou. To platí i pro Američanku, která ve svých 61 letech porodila vlastní vnučku svému homosexuálnímu synovi.

Žena pocházející ze státu Nebraska měla sice už menopauzu dávno za sebou, ale její nutkání pomoct vlastnímu synovi bylo silnější než příroda. Proto se rozhodla, že odnosí dítě synovi Matthew Eledgeovi a jeho manželovi Elliotu Doughertymu, kteří si službu náhradní matky nemohli dovolit.

Manželé se museli kvůli neplodnosti způsobené vysokým věkem Eledgeovy matky domluvit s Doughertyho sestrou, která k zdravotnímu zákroku homosexuálním manželům poskytla svá zdravá vajíčka.

Následně lékaři provedli v nemocnici v Omaze umělé oplodnění, kdy se dárcem spermií stal Matthew. Zákrok proběhl úspěšně a 61letá žena odnosila a porodila svoji vlastní vnučku v místní nemocnici.

Paní Eledgeová podle svých slov velice přísně dodržovala všechny pokyny lékařů, jelikož se bála, aby nedošlo k poškození plodu. Její syn uvedl, že bez pomoci své matky by nikdy s manželem nemohli založit rodinu, jelikož mají nízké platy a nikdy by si služby náhradní matky nemohli dovolit. Takže byli velice rádi, když lékaři usoudili, že jeho vlastní matka, nehledě na svůj věk, by mohla těhotenství a porod zvládnout. 

Manželé pojmenovali svoji dceru Uma Louise. " Naše dítě bude nyní vyrůstat v obklopení milujících otců, tety a babičky, kteří přiložili mnoho úsilí k jejímu stvoření,“ uvedla paní Eledgeová. 

Nejčtenější články