Close search

Ze života digitálního nomáda: Jaké jsou nejlepší lokality pro start?

unsplash.com Zdroj: unsplash.com

Stálé zázemí a domov je pro digitální nomády téměř cizí slovo: práce je životním stylem, který umožňuje pracovat odkudkoliv na světě. Pouze s pár podmínkami - daná lokalita musí splňovat pár charakteristik, kdy na vrcholu žebříčku stojí stále wi-fi připojení. Kam se vydat, pokud chcete zažít digitální nomádství v praxi?

Digitální nomádství – vysněná práce nejednoho mileniála. Zní to jako splněný sen: Práci si člověk zorganizuje jak a kdy chce, cestuje, není závislý na časovém pásmu ani místě, žádní otravní kolegové a každodenní sezení v kanceláři od 8 do 17 hodin. Notebook do baťůžku, připojení k wi-fi a nic víc.

Ráj na zemi: Bali

Opětované, krásné a taky trochu klišé. Ještě aby ne. Bali má vše, co digitální nomád k životu potřebuje. Kombinace asijské exotiky, stálého wi-fi připojení, krásné pláže, moře zábavy a hipsterské kavárny s dobrou kávou lákají stále více a více turistů a digitálních nomádů. Ovšem nečekejte Asii v pravém slova smyslu. Bali nabízí zprostředkovaný evropský styl života a i právě proto se stalo tak moc oblíbeným.

Nechcete vytáhnout paty z Evropy?

Nalejme si čistého vína: platové podmínky v České republice se stále nemohou rovnat těm v západních zemích. Sbalit si svých pět švestek a začít nomádit s českým platem do země s vysokými výdaji není ten nejbystřejší nápad. Pokud se rozhodnete, že chcete pracovat on-line a zároveň využívat výhody Evropské unie, vyzkoušejte Portugalsko. I když jsou nájmy vyšší, v Portugalsku ušetříte například na potravinách.

Někde mezi Evropou a jihozápadní Asií: Tbilisi

Krásná, málo prozkoumaná a turisticky prozatím pouze jemně políbená: to je Gruzie. Pokud chcete předběhnout dobu a objevit digitálními nomády téměř nepoznamenané místo, vyzkoušejte Tbilisi. Rychle rozvíjející se město nabízí velmi přijatelné nájmy, skvělé jídlo a zas a znovu - město je pokryté LTE signálem. Třešničkou na dortu je víno, které se může chlubit přívlastkem "nejlepší". Po práci za počítačem nesmíte zapomenout objevovat krásy místních hor. A věřte, že za pár let bude z Tbilisi nomádská velmoc.

NA ÚSKALÍ PRÁCE DIGITÁLNÍHO NOMÁDA SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

 

Nejčtenější články