Close search

Ze Hry o trůny do seriálu Koruna: Kdo se vrátil po boji o Západozemí na televizní obrazovky?

Netflix Zdroj: Netflix

Dlouho očekávané pokračování seriálu Koruna (The Crown) z produkce televizní stanice Netflix mělo premiéru třetí řady v neděli 17. listopadu. Skalní fanoušci si tak museli na sezónu, která vypráví o životě a vládě britské královny Alžběty II., počkat několik let. Původní obsazení ale ve třetí řadě nahradili zcela noví herci a mnohé z fanoušků seriálu Hra o trůny tato změna jistě potěšila. V seriálu se totiž objevili představitelé legendárních postav ze Západozemí.

Stateční bojovníci, vrazi a mocichtiví padouši - ti všichni dlouhé roky bojovali o nadvládu a Železný trůn v nyní již legendárním seriálu Hra o trůny. I když skalní fanoušci viděli poslední díl již před mnoha měsíci a museli se tak rozloučit se svými oblíbenými postavami, nyní se mohou těšit na jejich alespoň částečný návrat.

Z HBO k Netflixu

Někteří z herců, kteří se představili v seriálu Hra o trůny, se totiž objevili i ve třetí řadě nyní velmi populárního seriálu Koruna z produkce Netflixu. Příběh, který popisuje moderní britskou historii a hlavně plnění královských povinností panovnice Alžběty II., si díky své kvalitě získal miliony fanoušků po celém světě.

Po konci druhé řady ale kvůli časovému posunu v příběhu došlo k výměně hlavních postav a na televizních obrazovkách se divákům představilo zcela nové herecké obsazení.

Právě mnozí nově příchozí herci jistě potěšili příznivce seriálu Hra o trůny, jelikož si v něm zahráli více nebo méně zajímavé postavy. Skalní fanoušci seriálu se tak mohou těšit na vynikajícího britského herce Charlese Dance, který ztvárnil obdivovanou a nenáviděnou postavu mocného Tywina Lannistera. Dance v seriálu Koruna hraje strýčka prince Philipa Louise Mountbattena.

Z role do role

Další velký návrat hlásí Tobias Menzies, který si ve Hře o trůny zahrál Edwarda Tullyho, strýce Sansy i Aryi Stark. Tentokrát se Menzies ujme zajímavější a mocnější role, jelikož v seriálu představuje samotného prince Philipa, manžela královny Alžběty II.

Rupert Vansittart je dalším hercem, kterého fanoušci známého seriálu mohli vidět. Vansittart si ve Hře o trůny zahrál muže věrného domu Starků a Arrynů, nyní se v seriálu Koruna působí jako Cecil King, předseda britského média Daily Mirror.

NA ŠKATULATA VE ZNÁMÝCH SERIÁLECH SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Nejčtenější články