Close search

Zatočte s únavou hned ráno: Pomůže jednoduchý trik ve sprše

Unsplash Zdroj: Unsplash

Předejít tomu, abychom ráno z koupelny vycházeli unavení a nový den nastartovali na půl plynu, lze docela jednoduše. Vyžaduje si to jen trošku odvahy.

Obvykle se má za to, že horká sprcha pomůže odplavit pavučiny noci a postaví nás na nohy. Podle magazínu Businessinsider.com to ale není pravda. Ve skutečnosti má horká sprcha opačný účinek a probouzí spíše ospalost.


Jak se správně sprchovat

Podle magazínu Businessinsider.com doporučují lékaři horkou sprchu lidem, kteří se snaží usnout. V momentě, kdy vyjdete ze sprchy, platí to i pro vanu, do chladného vzduchu, totiž dojde ke snížení tělesné teploty, což navodí uvolněnější stav.

Abyste se cítili více svěží a plní energie, doporučuje se proto následující postup – střídání studené, horké a studené vody.

Těsně předtím, než vyjdete ze sprchy, měli byste teplotu vody na 30 sekund snížit co nejvíc. Poté ji vrátit zpátky na horkou, aby se pořádně rozproudila krev v cévách. A následuje návrat do studené vody. Je důležité končit právě studenou sprchou.

Střídání horké a studené vody

Nízké teploty, respektive vystavení organismu chladu, souvisí se zvýšenou tolerancí stresu, odolnějším imunitním systémem, zvýšeným spalováním tuků a dokonce je přirovnáváno k účinkům užívání antidepresiv.

Ovšem, jak studenou, tak i tu horkou vodu je vhodné regulovat na snesitelné úrovni. Patrně nikdo nechce začít svůj den řvaním v koupelně. I když odborníci na druhou stranu říkají, že klení pomáhá zvládat stres. Pokud ho ráno necháte odplavit střídáním horké a studené vody, nemusí to být na škodu.

Zdroje informací:
Businessinsider.com: This Showering Trick Can Make You More Energized For The Day

Nejčtenější články