Close search

Zatočte s kožními problémy bez chemie: Jaké přírodní metody můžete využít?

pixabay Zdroj: pixabay

Každý z nás měl alespoň minimálně jednou za život problémy s kůží. Někdy ale není to pravé hned běžet do lékárny a kupovat si drahé mastičky, když to jde i bez chemie.

1. Akné

Akné už není zdaleka jen problém dospívajících. Stále více lidí se potýká s akné i v dospělém věku. Hlavní příčinou je nadprodukce mazu, který ucpává drobné vývody mazových žlázek. Je to velice obtěžující onemocnění, které má mnohdy i negativní dopady na sebevědomí postiženého. Prvním předpokladem pro zbavení se akné, je správné čištění pleti. Skvěle na pokožku působí horká pára, obohacena o esenciální oleje nebo sušené bylinky. Na samotné čištění jsou pak skvělé oleje nebo produkty na rostlinné bázi, např. olej z hroznových jadérek nebo glycerin. Na zvlhčení pleti je potom výborný kokosový olej. Alespoň jednou za týden vyzkoušejte i přírodní masku z medu, bílku a citronové šťávy.

2. Jizvy

Pokud nejsou jizvy úplně hluboké, dají se odstranit nebo alespoň zmírnit přírodními metodami. Nejčastěji se chceme zbavit jizev právě po akné, protože nám hyzdí obličej, záda nebo i hrudník. Skvělým způsobem, jak se zbavit drobných jizviček, je skořicová maska, připravená z medu, citronové šťávy a skořice. Ta působí protizánětlivě a má peelingový efekt, jež také pomáhá na odstranění akné. Dalším pomocníkem je také aloe vera nebo vitamín E, smíchaný s jojobovým olejem.

3. Lámavé nehty

Lámající se nehty nejsou jen estetický problém. Kromě toto, že nejsou upravené, mohou se nevzhledně štěpit a mít na sobě skvrny. Mnohdy se na kvalitě nehtů podepíše i strava, která je chudá na vitamíny B a C nebo zinek a křemík. Určitě se doporučuje zařadit do jídelníčku oříšky, ryby a semínka. Už naše babičky využívaly schopnosti olivového oleje a ruce si namáčely v koupeli právě z tohoto blahodárného zázraku. Skvělým tipem je také koupel ze směsi medu a žloutku. Pro odvážnější jedince je velice účinná metoda potírání nehtů čerstvou rozkrojenou cibulí.

4. Afty

Tyto několika milimetrové vřídky v ústech a na jazyku pořádně dokáží otrávit každého z nás i na několik dní. Nemůžete jíst ani pít, aniž byste nepocítili palčivou bolest. Příčinou je např. snížená imunita, citlivost na některé složky vaší zubní pasty, kouření, nadměrná konzumace alkoholu, stres nebo alergie. Dobré je zařadit do jídelníčku cibuli a česnek, které jsou obecně obranyschopné a posilují tak vaši imunitu. Dobré je také vylouhovat bylinky jako šalvěj, echinaceu nebo lékořici v alkoholu. Pomocí vaty pak tento roztok přikládejte na aft a uvidíte, že se zahojí mnohem dříve. Jako prevence proti aftům poslouží i pivovarské kvasnice, které jsou bohaté na vitamín B.

Nejčtenější články