Close search

Zaskočení moderátoři Evropy 2 nevěřili vlastním uším

Tesco Zdroj: Tesco

Vítězka soutěže Tesco o 100 000,- Kč se podělila o výhru napůl.

Tesco jí doplatilo polovinu výhry.

V rámci oslav 25 let Tesco na českém trhu proběhla i velká soutěž na Ranní show rádia Evropa 2. Hlavní výhra byla 100 tisíc korun na nákupy do obchodů Tesco a do finále se probojovaly dvě velmi sympatické soutěžící – Aneta a Barbora. Zvítězila pak právě Aneta, která ale posléze všechny překvapila – sama se totiž nabídla, že si výhru s poraženou Barborou rozdělí přesně napůl.

Moderátoři show Leoš Mareš, Patrik Hezucký i Katka Říhová byli zaskočeni, něco takového se totiž v rádiovém éteru na Evropě 2 ještě nestalo. „My máme tak hodné posluchačky,“ řekla Katka a dojat zůstal i Leoš: „To je tak krásný, já mám úplně husí kůži.“

Leoš okamžitě zavolal znovu Barboře, která si už myslela, že pro ni soutěž skončila. Když jí pak ale Aneta do telefonu řekla, že si výhru ráda rozdělí, zůstala v lehkém šoku. „Wow, já teď úplně nevím, co na to říct,“ reagovala zaskočeně a bylo znát, že jí došly slova. Anetě ovšem poděkovala a dodala, že pro ní bylo velké štěstí už jen to, že se do studia dovolala.

Dobrý skutek Anety nezůstal bez odezvy a společnost Tesco se rozhodla, že Anetě doplatí polovinu její výhry, o kterou se rozdělila.


Nyní si výherkyně Aneta převzala v sídle společnosti Tesco svoji zaslouženou výhru a znovu popsala, jak se to celé událo. „Bylo to takový přirozený, měla jsem tak velkou radost a říkala jsem si, že takhle velkou částku nemůžu mít sama a z té radosti jsem se rozhodla, že se ráda podělím. Byla to čistě spontánní reakce.“

Aneta sama přiznává, že to byla její první výhra a doposud se ani do jiných soutěží o hodnotné ceny nezapojovala. „Toto byla moje první výhra a ani se soutěžích moc neúčastním. Řekla jsem si, že tentokrát to zkusím, protože ta částka byla poměrně dost vysoká a vyšlo to, takže opravdu štěstí,“ dodává Aneta.

Krásné gesto Anety ocenila i společnost Tesco: „ Aneta ukázala, že má opravdu velké srdce. Chtěli jsme ji za její dobrosrdečnost odměnit a rozhodli jsme, že ji doplatíme původní výhru. K 50 tisícům tak dostala dalších padesát,“ dodává Zuzana Grinčová, marketingová ředitelka společnosti Tesco.

Peníze se u Anety dlouho neohřejí, maminka roční dcery Stely plánuje výhru využít na nákup dárků a věcí právě pro svou malou holčičku.

Aneta se těšila, že se osobně potká s paní Barborou, se kterou se rozdělila o výhru. Té ale účast na předávání překazila nemoc. „Mrzí mne, že to nevyšlo, ale věřím, že se ještě potkáme.“

Reakci Anety si můžete poslechnout zde: https://www.evropa2.cz/clanky/evropa-2/pribeh-pokracuje-aneta-se-nevahala-rozdelit-o-vyhru-nyni-ji-cekalo-velke-prekvapeni

Nejčtenější články