Close search

Zásadní znalosti, které vás nenaučí ve škole. Tohle by měl umět každý dospělý

Archiv Zdroj: Archiv

Logické uvažování, matematika, zeměpis... Bez povinné školní docházky bychom byli do života připraveni velmi špatně. Existují však znalosti, které nám učitelé nepředají, ani kdyby byli přísní a pečliví jako pověstný Igor Hnízdo z filmu Obecná škola. Co tedy nutně potřebuje znát každý dospělý, ale z učebnic se to nedozví? 

Systém školství poskytuje širokou škálu znalostí, které mladým lidem pomáhají začlenit se do společnosti a získat přehled o tom, čím by se v dospělosti chtěli živit. Některé informace však nelze vyčíst z učebnic, přesto jsou pro plnohodnotný život jedince v moderní společnosti nezbytné. Každý z nás by tedy s postupem času měl získat tyto vědomosti.

Přijmout sám sebe

V dnešní době, kdy jsou lidé vystaveni záplavě informací a obrázků o tom, jak žijí ostatní, je skoro nemožné vyhnout se srovnávání. V takové chvíli na sobě začnete hledat chyby a budete se snažit o nápravu. Je rozhodně důležité věnovat se seberozvoji a péči o své psychické a fyzické zdraví. Tuto činnost ale nelze zaměňovat za snahu někomu se vyrovnat a změnit svoji vlastní podstatu. Pro váš vlastní klid a možnost poznávat a rozvíjet svoji osobnost, je důležité přijmout sebe sama.

Jak odpouštět

Prominout cizí nebo své vlastní chyby, hodit za hlavu starou křivdu - tato schopnost je nutná v přežití ve světě dospělých, přesto ji ve školních lavicích získat nejde. Je už na každém jedinci, aby si vytvořil pomocí této zcela zásadní vědomosti stabilní půdu pod nohama, která mu pomůže existovat a rozvíjet se v dalších letech. Schopnost odpuštění může být skutečnou zkouškou života, pokud ji ale zvládnete, můžete si být jistí, že i nadále dokážete překonat nejednu překážku.

Rozvoj

Učit se i po škole? Váš vývoj a práce na své osobě by rozhodně neměly skončit s dokončením maturity nebo získáním červeného diplomu. Dnešní moderní svět nikomu nedovolí zaostávat za nejnovějšími technologiemi a potřebami společnosti. Jakmile totiž nebude znát aktuální vývoj v těchto oblastech, budete si jen velmi těžko hledat třeba i práci. Je nutné si proto uvědomit, že studium po i škole se může stát neoddělitelnou součástí vašeho života.

Sebedůvěra

Je těžké hledat tuto základní jistotu ve světě, ve kterém je nutné neustále s někým soupeřit a často se vyrovnat i s prohrou. Víře ve vlastní síly a schopnosti je mnohdy potřeba se učit. Sebedůvěru mnozí hledají roky, proto je v takové chvíli důležité pamatovat na své úspěchy, kterých jste již dosáhli. A co si budeme povídat, dokončení školní docházky mezi ně určitě patří.

PODÍVEJTE SE DO GALERIE NA TO, CO VÁS VE ŠKOLE NENAUČÍ:

Nejčtenější články