Close search

Zapojte se díky Tescu do veřejné sbírky na pomoc válečným veteránům

Tesco Zdroj: Tesco

Tesco se i letos od 2. do 14. listopadu 2020 zapojuje do celostátní veřejné sbírky na podporu válečných veteránů. Sbírkové kasičky se symbolem vlčího máku najdou zákazníci na informačních pultech v hypermarketech v Praze a Středočeském kraji. Do sbírky se zapojují také zaměstnanci společnosti Tesco, kteří mohou přispívat do kasiček umístěných v centrálních kancelářích či distribučním centru.

Výtěžek sbírky pomůže pamětníkům prostřednictvím Centra pomoci Paměti národa ulehčit jejich každodenní starosti v době ochranných opatření v souvislosti s šířením koronaviru a onemocněním COVID 19. Díky vybraným finančním prostředkům zajistí Centrum nákupy potravin, vyzvedávání léků i drobné pochůzky a umožní seniorům tolik potřebný mezilidský kontakt telefonicky nebo písemně. Část peněz ze sbírky u příležitosti Dne válečných veteránů poputuje stejně jako v předchozích letech na dokumentování jejich příběhů a natočení vzpomínek ve veřejně přístupné databázi Paměť národa.

Jak se zapojit do sbírky?

Stačí si během sbírkových dní od 1. do 30. listopadu 2020 (ve vybraných prodejnách Tesco od 2. do 14. listopadu) pořídit květ vlčího máku za dobrovolný příspěvek. Doporučená cena za jeden kus vlčího máku je 30 Kč. „Pomáhat je nyní potřeba více než kdy jindy. Proto mě nesmírně těší, že se vybrané prodejny Tesco i letos připojují ke sbírce. Váleční hrdinové si za každé situace zaslouží naši úctu a pomoc. Navíc v této těžké době patří mezi velmi rizikovou skupinu obyvatel, kterou ohrožuje pandemie koronaviru,“ říká Patrik Dojčinovič, výkonný ředitel Tesco Stores ČR.

Lidé mohou sbírku vzhledem k omezením v souvislosti s epidemiologickou situací podpořit také online na www.denveteranu.cz. Přispět je možno libovolnou částkou, minimální doporučený obnos on-line je 50 korun. Za každý příspěvek pak organizátoři sbírky zapíchnou symbolický květ vlčího máku na záhonu na náměstí Republiky v Praze a také na veřejných prostranstvích v Plzni, Českých Budějovicích, Pardubicích, Hradci Králové a v dalších krajských městech. „Chceme si navzdory všemu i v letošním roce, který nepřeje veřejným akcím, připomenout lidi, kteří nasazovali svoje zdraví a životy v boji proti totalitním režimům. Právě maková políčka ve městech jsou symbolem naší úcty a vděku těmto statečným osobnostem. Zároveň bychom rádi vyzvali veřejnost, rodiny s dětmi či školy, aby se k nám připojili a zpestřili si domácí izolaci výrobou vlastního kvítku vlčího máku. Je to příležitost, jak například dětem tento svátek představit,“ říká Mikuláš Kroupa, zakladatel a ředitel Post Bellum.

Seznam všech zapojených hypermarketů Tesco najdete v mapě sbírkových míst na webové stránce www.denveteranu.cz. Pokud byste zrovna neměli cestu kolem Tesca, přispět můžete jednoduše i on-line přes web www.denveteranu.cz, nebo na dalších sbírkových místech po celé ČR.

Nejčtenější články