Close search

Zalezte si s knížkou ke krbu: 5 mrazivých novinek, které byste si neměly nechat ujít

unsplash.com Zdroj: unsplash.com

Podzim je v plném proudu a venku je také čím dál větší zima, Večer se už asi projít nepůjdete, ale proto zoufat nemusíte. Alespoň budete mít čas si zalézt s knížkou.

Lasse Holm: Vikingové: Pomsta synů

Knižní adaptace oblíbeného seriálového příběhu Vikingové založeného na skutečných událostech je tu! První díl trilogie historického románu s podtitulem Pomsta synů uvádí čtenáře do roku 866. Severoanglická vesnice se stane terčem krvežíznivých Vikingů a ti drancují jedno obydlí za druhým. Jejich běsnění přihlíží chlapec, kterého Vikingové unesou na svou pevnost a dají mu jméno Rolf. Chlapec si pomalu uvědomuje, že útok na vesnici nebyl zcela náhodný. Pět synů slavného Vikinga Ragnara Lodbroka přijelo do Anglie s jediným cílem – pomstít smrt svého otce. Cesta za pomstou nabývá obřích rozměrů a je jenom na Rolfovi, aby zabránil velkému krveprolití. Knihu seženete na pultech Knihy Dobrovský za 399 Kč.

George R. R. Martin, Ben Avery, Mike S. Miller: Tajemný rytíř

Přichází důležitá novinka pro všechny fanoušky knižní a seriálové série Hra o trůny! Její autor G. R. R. Martin spojil síly s legendami komiksu a vzešel z toho celobarevný grafický román, který v dějové chronologii předchází událostem z dřívějších Martinových románů. Král Aerys I. sedí na železném trůnu a ve vzduchu jsou stále cítit dozvuky šestnáct let starého neúspěšného povstání. V těchto neklidných dobách se rytíř Ser Duncan Tall vydává na cestu Sedmi královstvími a míří na sever na Zimohrad, kam je pozván na neobyčejně lukrativní turnaj. Vítěz získá cennou trofej – dračí vejce. Do cesty mu vstoupí záhadný rytíř, který může představovat nejen velké nebezpečí, ale též nová spiknutí. Titul seženete v Knihy Dobrovský za 499 Kč.

Tibor Rode: Mona Lisa Virus

Jeden z nejznámějších obrazů světa se opět dostává do víru záhad. V Americe zmizí královny krásy a znovu se objeví znetvořené plastickými operacemi, v Lipsku je odstřelena stará radnice a v Miláně zničena da Vinciho malba. Po celé planetě se navíc šíří počítačový vir, který systematicky mění všechny fotografie. Co spojuje tyto zdánlivě nesourodé události? Na to se snaží přijít bostonská doktorka Helen Morganová, jejíž dcera se stane obětí únosu. V tomto momentě nastupuje na scénu Mona Lisa – všechny stopy totiž vedou do dob renesance, kdy byl slavný obraz namalován. Knihu seženete v síti prodejen Knihy Dobrovský za 399 Kč.

Tyrell Johnson: Vlci zimy

Svět, jak jsme ho znali doteď je pryč. Důsledkem nukleární války a smrtící chřipkové epidemie vymřela značná část lidské populace a čtyřiadvacetiletá Lynn McBrideová si snaží zvykat na existenci v novém světě pronásledována vzpomínkami na předchozí život. V nemilosrdném prostředí zasněženého kanadského Yukonu je nucena spolu se svou rodinou ke každodennímu boji o přežití a návratu k životu svých předků. Učí se stopovat, lovit a klást pasti až do dne, kdy do jejího zasněženého světa vstoupí záhadný cizinec Jax. Ten rozpoutá řetězec událostí, které přimějí Lynn vydat se na dlouhou cestu strastiplnou pustinou s osudovým cílem na jejím konci. Publikaci seženete v knihkupectvích Knihy Dobrovský za 399 Kč.

Mads Peder Nordbo: Bez kůže

Mrazivý detektivní příběh pojednává o mladém novináři, který po životním traumatu odchází do Grónska, kde v malém městečku začíná psát pro místní noviny. Brzy je vyslán, aby napsal reportáž o neobvyklém objevu – pod ledovým příkrovem je objevena mumie skandinávského Vikinga. Celosvětová senzace je ovšem přerušena ve chvíli, kdy mumie zmizí a její strážce je brutálně zabit. Novinář Matthew proto začíná pátrání na vlastní pěst, které ho přivádí až do roku 1973, kdy došlo k vraždám čtyř mužů. Ti měli společné jediné – všichni byli podezřelí ze sexuálního zneužívání svých dcer. Dvě z nich se však nikdy nenašly a případ nebyl doposud uzavřen. Co spojuje tyto dva zločiny, které od sebe dělí několik let? To vše se dozvíte v titulu, který zakoupíte ve všech knihkupectvích Knihy Dobrovský za 349 Kč.

Nejčtenější články