Close search

Zakladatel firmy Reebok se snaží prodat dům snů: Na luxusní sídlo dal miliardovou slevu

Courtesy of Douglas Elliman Zdroj: Courtesy of Douglas Elliman

Americký podnikatel a zakladatel společnosti Reebok Paul Fireman prodává své luxusní sídlo v Bostonu za 38 milionů dolarů (855 milionů korun). Jeho původní cena byla ale mnohem vyšší, snížil ji o neuvěřitelných 52 milionů dolarů (1,17 miliardy korun). Podívejte se, jak vypadá vysněný dům úspěšného podnikatele.

Miliardář Paul Fireman, který vybudoval jednu z nejslavnějších značek sportovní obuvi, Reebok, se rozhodl opustit svůj dům v Bostonu. Luxusní sídlo Woodland vybudoval se svojí manželkou a sám jej podle svých slov považuje za „dům snů“. Fireman prodal svoji společnost Reebok firmě Adidas v roce 2006 za 3,8 miliardy dolarů, sám z tohoto převodu získal 800 milionů dolarů (18 miliard korun). Jeho celkové jmění se odhaduje na 1,1 miliardy dolarů (25 miliard korun).

Sleva: Jedna miliarda

Případné zájemce může k této nemovitost přilákat skutečně velká sleva, kterou se Fireman rozhodl poskytnout. V roce 2016 se dům snažil prodat poprvé a tehdy za něj požadoval 90 milionů dolarů (2 miliardy korun). Nyní ale cenu snížil o více jak 1 miliardu korun, je tedy možné, že si sídlo již brzy najde nového majitele.

Hvězdní sousedé

Dům se nachází v luxusní čtvrti Brookline poblíž města Boston. Fireman se může pochlubit hvězdnými sousedy jako jsou hráč amerického fotbalu, Tom Brady s manželkou, kterou je modelka Gisele Bündchen.

Sídlo bylo postaveno v roce 1999 a novému majiteli nabídne prostor o rozloze dva a půl tisíce metrů čtverečních. Pozemek okolo tří hektarů se pyšní krásnou zahradou, kterou zdobí fontány i malá jezírka. Dům má osm ložnic, sedm koupelen a pět oddělených toalet. Součástí luxusního vybavení jsou ty nejlepší materiály jako přírodní dřevo či kámen. Nemovitost disponuje například obývacím pokojem s krbem, či velkou garáží.

NA ÚCHVATNÉ SÍDLO MILIARDÁŘE FIREMANA SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu