Close search

Zákeřná otázka na pohovoru: Jak správně odpovědět na „Proč chcete pracovat pro naši společnost?“

pixabay Zdroj: pixabay

Náborové otázky mohou být všelijaké. Nudné, matoucí, z našeho pohledu nevýznamné (kdo by chtěl odpovídat na otázku, kolik čističů oken je potřeba k umytí oken v celém Brně, no ne?) a jiné opravdu významné. Až vám personalista položí otázku: "Proč chcete pracovat pro naši společnost?" víte, že tato otázka patří do kategorie "důležité". Jak správně odpovědět a zapůsobit?

Je důležité být upřímný, ale zároveň si dát pozor, na co se chcete zeptat. Na budoucího zaměstnavatele rozhodně neuděláte dojem, když se zeptáte zda má firma benefity jako Multisportku a 3 dny sick days. Jak tedy zvýšit svou šanci na pohovoru a jak se správně chovat?

Štěstí přeje připraveným

Na pohovor se pořádně připravte a nepodceňte průzkum společnosti. Nebude stačit si přečíst sekci společnosti "O nás". Prozkoumejte sociální sítě a nezapomeňte na LinkedIn. Prozkoumejte firemní kulturu a vyhledejte si poslední PR zprávy. Určitě vás nějaká skutečnost zaujme a tu následně zahrňte do vaší odpovědi.

Být konkrétní

Nemusíte si vymýšlet pohádky, proč chcete pracovat pro danou společnost: není nutné popisovat celý váš dosavadní život, který vyústil v rozhodnutí pracovat zrovna pro tuto společnost. Zároveň byste neměli působit nezaujatě a znuděně. Jak se říká, zlatá střední cesta. Vždy se zaměřte na to, aby vaše odpověď odpovídala firmě. Předem nacvičenou odpovědí, kterou sypete z rukávu na každém pohovoru, vysněnou práci nezískáte.

Upřímnost nadevše? Aneb co neříkat

Upřímnost je skvělá lidská vlastnost, ovšem u této otázky ji nechte stranou. Má vaše společnost nějaké benefity, jako Multisport kartu a 3 sick days? Nikdy tyto benefity nezmiňujte, ač jsou sebelepší. A rada na závěr? V případě, že nevíte, jak na takovou otázku odpovědět, pravděpodobně pro vás tato firma nebude to pravé ořechové. Nedostávejte se dobrovolně do situace, kdy získáte práci, kterou pravděpodobně nechcete.

JAK ZVÝŠIT SVOU ŠANCI NA POHOVORU? JAK SE SPRÁVNĚ CHOVAT? POKRAČUJTE VE ČTENÍ VE FOTOGALERII:

 

Nejčtenější články