Close search

Zákazy a omezení dětí královské rodiny. Jsou vyvolení, co všechno si kvůli tomu nemůžou dovolit?

Instagram Zdroj: Instagram

Vyrůstat v britské královské rodině rozhodně není jednoduché. Již od útlého dětství každý krok malých princů i princezen sleduje veřejnost a tito nezletilí představitelé monarchie se tak musí snažit, aby vždy působili důstojně. Jakými pravidly, které se obyčejných dětí netýkají, se musejí řídit?

Korunní princ William a jeho manželka Kate Middleton se mohou pochlubit třemi ratolestmi, které jsou jistě pýchou britské monarchie. Vzhledem k tomu, že princ George se jednou stane králem, jeho výchova musí odpovídat potřebám budoucího panovníka.

Do školy ve 4 letech

Vévodové z Cambridge se proto velice pečlivě věnují výchově svých dětí. Princ George již od svých 4 let navštěvuje základní školu a toto září nastoupila do školy i jeho mladší sestra Charlotte. Oba dva mají údajně velmi nabitý program a musejí získávat znalosti v mnoha různých odvětvích.

Z tohoto důvodu se také jejich rodiče rozhodli, že veškeré moderní technologie by mohly budoucího panovníka rozptylovat od učení. Proto si děti vévodů z Cambridge nesmějí hrát s telefony, tablety nebo používat počítač.

Malý princ nenosí kalhoty

Princ William a Kate Middleton podporují své děti, aby si více hrály s tradičními hračkami, které jim pomohou rozvíjet jejich vlastní představivost. Také vedou své ratolesti k tomu, aby co nejvíce času trávily venku na čerstvém vzduchu.

Další pravidlo, kterým se děti, a vlastně i rodiče, musejí řídit, je to, že malí chlapci z královské rodiny by do věku 8 let neměli nosit kalhoty. Takže to není náhoda, že fotografové pořizují snímky prince George v šortkách, nehledě na to, zda se jedná o jaro nebo podzim.

Tento styl oblékání má své kořeny v 16. století, kdy chlapci z významných rodů vždy nosili pouze šortky. Někdy si také oblékali róby nebo šaty. Jednalo se v té době o velmi praktické oblečení, jelikož bylo vhodnější než kalhoty, když se děti učily používat nočník. Také úpravy šatů byly levnější, když z nich děti vyrostly. Šití kalhot v tak malém věku, kdy děti rostou velmi rychle, mohlo být finančně náročné.

Nyní jsou kraťasy na malých dětech znakem toho, že ratolesti se mohou pochlubit vyšším původem. Je tak jistým nepsaným pravidlem, že malí chlapci z aristokratických rodin musí nosit šortky do až do věku 8 let.

PODÍVEJTE SE NA ZÁKAZY A OMEZENÍ KRÁLOVSKÝCH DĚTÍ DO FOTOGALERIE.

Nejčtenější články