Close search

Zajímavá fakta o lásce: Jak antikoncepce ovlivňuje výběr partnera nebo proč se často hádáme?

Pixabay.com Zdroj: Pixabay.com

Není ženy či dívky, která by nesnila o ideálním partnerovi na celý život. Chtějí být milovány a milovat po celý život jednoho, toho pravého. Dříve, než si začnete sepisovat seznam, jak by měl Pan Božský vypadat, přečtěte si těchto 5 zajímavostí, které možná změní váš pohled na výběr a hledání životního partnera.

1. Antikoncepce ovlivňuje víc, než si myslíte!

Že se vám kvůli práškům mění nálada i chuť na sex, to už nejspíš víte. Ale vědci nově přišli se zjištěním, že ženy dlouhodobě užívající hormonální antikoncepci více přitahují zženštilé typy mužů. Ty maskulinního vzhledu s vysokými hladinami testosteronu je jednoduše nepřitahují. Nechtějte si ani představovat, co se asi stane, až antikoncepci jednoho dne vysadí…

2. Hádky může způsobit nedostatek cukru i hlad

Pokud vám přijde, že se hádáme poslední dobou často i kvůli úplným maličkostem, nakupte čokoládu anebo uvařte dobrou večeři. Váš partnerský život bude hned mnohem růžovější!

3. Víc sexu = pevnější vzájemné pouto

Během sexu si vyměňujeme nejen tělní tekutiny, ale i množství vnitřní energie, která v nás vyvolává pocit závislosti, lásky a něhy. Pokud si navíc se svým partnerem dopřáváte i mazlení, už se od sebe jen tak neodpoutáte!

4. Nešťastná láska vám může vážně poškodit zdraví

Rozchodem zlomené srdce není jen psychickou záležitostí. Každá stresová událost totiž oslabuje náš imunitní systém a tělo je náchylnější k rozvoji různých onemocnění.

5. Váš životní partner vám může být podobnější, než se na první pohled zdá

Není zas takovou novinkou, že se každý z nás snaží vybírat si partnera přiměřeného věku, vzdělání, sociokulturního zázemí. Vědci zjistili, že náš životní partner má obvykle i podobné DNA.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu