Close search

Záhadné déjà vu. Astrální cestování nebo vzpomínky na minulé životy? S jakým vysvětlením přichází věda?

Pixabay Zdroj: Pixabay

Každý z nás už to jistě zažil. Ten zvláštní pocit, kdy se poprvé ocitneme na dosud neznámém místě, ale jsme stoprocentně přesvědčeni, že jsme zde již byli. To samé se nám stává i s lidmi nebo událostmi. Snažíme se vzpomenout, ale marně. Tento stav se nazývá déjà vu. Proč a jak vzniká?

Esoterici jsou přesvědčeni, že déjà vu je způsobeno astrálním cestováním a vzpomínkami na minulé životy. Podle nich jsou tyto stavy buď jen vzpomínky z minulých životů, které jsou uchovány hluboko v našem podvědomí, a náhodný jen je vyvolá. Nebo se jedná o astrálního cestování, kdy se naše duše vymaní z lidského těla a cestuje.

 

Věda vidí déjà vu kritičtěji. Podle vědců je déjà vu  jen druh iluze způsobený zpožděním informací putujících z jedné poloviny mozku do druhé. Jinak řečeno vaše oči zaznamenají danou aktivitu okamžitě, ale váš unavený mozek ji zachycuje o chvilku později. Vy máte milný pocit, že jste situaci už někdy v dávných dobách zažili.

Déjà vu znamená podle vědců jediné. Váš mozek je příliš unavený. Dopřejte mu chvilku odpočinku a tohoto pocitu se zbavíte.

Nejčtenější články