Close search

Záhada manželek Pierra Richarda. Dokonale utajil, kolik jich vlastně měl

archiv Zdroj: archiv

Legendární francouzský herec Pierre Richard (85) vždy působil jako roztomilý zmatkař z filmů, v nichž hrál. Dokonce se mu jeden čas přezdívalo "Velký blondýn s černou botou" podle slavné komedie, kde ztvárnil hlavní roli. Ovšem u žen měl takový úspěch, že se tomu nechce ani uvěřit.

Také jste si mysleli, že Pierre Richard je nemotorný, trochu praštěný herec, který je pro život zrovna ne moc použitelný? Pak jste na omylu. Je to velmi vzdělaný bonvián, kterému nic lidského není cizí a který prostě zbožňuje život. Miluje hudbu, víno a hlavně ženy.

Dětství v luxusu

Kdo by si představoval, že se malý Pierre narodil někde v chudinské čtvrti a odmala se toužil stát hercem, nemá pravdu. Jeho dětství byly drahé školy, vybrané způsoby a plejáda služebnictva, která se o něj starala. Tak trochu jako vystřižené z komedie Hračka, ovšem Pierre to tak skutečně zažil. Měl, na co si vzpomněl. Žádné jeho přání nezůstalo nevyslyšeno.

Narodil se 16. srpna 1934 v Paříži do rodiny bohatého textilního obchodníka. Jeho celé jméno zní Pierre Richard Maurice Charles Leopold de Fays, z čehož je jasné, že rodina byla nejen bohatá, ale byl to ve Francii velmi známý šlechtický rod. Zdá se to jako pohádka, ale Pierre sám pro Paris Match vyprávěl, že tak idylické to nebylo. "Jistě, nikdy jsem netrpěl nouzí, mohl jsem se vzdělávat, což jsem měl mimochodem rád, ale svůj život jsem měl od mala de facto nalinkovaný. Všichni jsme museli poslouchat nepsanou hlavu rodiny, a to mého trochu despotického dědečka. Bylo jasné, že jednou převezmu obchody a rozsáhlý majetek a budu pokračovat v práci předků. A to se mi v telecích letech kolem patnácti přestalo líbit. Chtěl jsem něco víc - hrát."

Když se to snažil prosadit, polovina rodiny s ním přestala mluvit. Naštěstí pro diváky se ale nakonec proslavil a stal jedním z nejlepších komiků druhé poloviny 20. století.

Jsem nesmělý, ale umím to…

Je zajímavé, že o soukromí Pierra Richarda se toho příliš neví. Zřejmě se předpokládá, že nebude nijak zajímavý. Spíše bláznivý, možná podle jeho rolí. Ale to není v žádném případě pravda. Vášní roztomilého blondýna jsou ženy. Jeho charisma je velmi přitahuje.

Mezi jeho první velkou lásku patřila krásná herečka Michelle Merciére, kterou známe z romantické ságy Angelika. Milovali se tak nespoutaně, že jejich vztah neměl šanci na přežití. Navíc krásná Michelle se chtěla vdávat, což se ale Richardovi moc nezamlouvalo. A to do až do roku 1973, kdy natáčel film Nevím nic, ale řeknu všechno. Jeho partnerkou byla herečka Danielle Minazzoli, která ho tak uhranula, že si ji brzy vzal za ženu. Má s ní dva syny, kteří dnes pokračují v umělecké tradici Richardů. Starší Olivier je vynikající saxofonista, Christopher hraje na kontrabas. Manželství to bylo šťastné, ale nakonec se rozpadlo. "Někdy je prostě lepší odejít, i když toho druhého milujete," komentoval Richard pro Paris Match.

Ve druhé polovině 80. let se po jeho boku objevovala další herečka Muriel Dubrule. Kdy přesně si ji vzal za ženu ale není vůbec jisté, herec to tají. Nikdy dokonce neprozradil ani rok jejich rozvodu. Osmdesátky byly vůbec pro Pierra veselé roky, i když už nehrál ztřeštěné role. Po jeho boku se objevovaly takové krasavice jako Mireille Darc a Jane Birkin. Ani jedna ho ale k oltáři nedostala. To se povedlo až jiným. Ano, opravdu jde zase o množné číslo…

Exotika mě láká…

I když stárl, charismatický herec měl u žen stále mnoho obdivovatelek. Jeho bělostné vlasy, vousy a džentlmenské vychování z něj udělalo výstavního donchuána. Veřejnost tak překvapil dalším manželstvím, tentokrát s výrazně mladší brazilskou modelkou Ceylou Lacerda. Nádherná dlouhonohá exotická kráska.

Podle bulváru to ale nebyla jediná exotická žena v jeho životě. Ačkoliv to herec nikdy nepotvrdil, byl prý ženatý také s Maročankou Aishou Zazarovou. Důkazem tohoto vztahu má být pařížská restaurace U Velbloudího kopyta, kterou Richard spoluvlastní. Je vyhlášená, jak jinak, vynikající marockou kuchyní. Jestli je toto manželství skutečně součástí jeho minulosti, těžko říci. Pierre Richard o tomto vztahu, stejně jako o řadě dalších avantýr, důsledně mlčí.

ŽIL NA HAUSBÓTU, SBÍRÁ I ČESKÉ UMĚNÍ. NA ZAJÍMAVOSTI O PIERRU RICHARDOVI SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Nejčtenější články