Close search

Žabka má v nabídce veganské produkty. Spolupracuje se slovenskou jedničkou na trhu

Žabka Zdroj: Žabka

Síť prodejen Žabka se podobně jako její mateřská společnost Tesco hlásí k nastaveným cílům v oblasti udržitelnosti v potravinářském průmyslu, mezi něž patří např. navýšení prodeje rostlinných produktů. I proto Žabka navázala spolupráci se slovenským výrobcem společností Alfa Bio, který dodává do zhruba 40 prodejen Žabka své veganské tofu výrobky značky LUNTER. Právě vegetariánství a veganství se totiž řadí mezi tzv. udržitelné způsoby stravování, které mají pozitivní vliv na naše zdraví, ale zároveň pomáhají snížit emise uhlíku a podpořit udržitelné zemědělství. 

„Vnímáme, že přístup k vegetariánství a veganství se v Česku v poslední době mění, a že stále více Čechů je ochotno nahrazovat některé potraviny alternativami,“ říká Radim Lunda, generální ředitel prodejní sítě Žabka. „I proto jsme se rozhodli navázat spolupráci se slovenskou společností Alfa Bio, jejíž veganské pomazánky nebo tofu značky LUNTER se zejména na našich prodejnách v Praze, ale také třeba v Plzni nebo Sedlčanech těší mezi zákazníky oblibě.“ 


Rodinná firma Alfa Bio, která začala své tofu výrobky připravovat ve sklepě rodinného domu v Banské Bystrici, působí na slovenském trhu už přes třicet let. Inspiraci pro své produkty zakladatelé našli zejména v Asii, kde tofu konzumují nejvíce. „Nejde o to, aby se každý stal vegetariánem, ale každý by měl dbát na to, aby jeho výživová pyramida nebyla převrácená,“ tvrdí zakladatel společnosti Ján Lunter. „Aktivně přispíváme ke změně stravovacích návyků i v České republice.“ Do prodejen Žabka společnost dodává zejména veganské pomazánky, humus, tofu nebo veganské párky, jejichž základní složkou je právě LUNTER tofu s vysokým obsahem bílkovin a vápníku. Firma Alfa Bio vyrábí tofu srážením vápenatých solí, které jsou jedinečné svým unikátním složením. Díky tomu má tofu obsažené ve výrobcích značky LUNTER nejvyšší obsah vápníku na Českém trhu.


Značka na Slovensku dokonce čerstvě obdržela ocenění Nejdůvěryhodnější značka roku 2022 v kategorii Vegetariánské a veganské produkty. „Důvěru jsme získali díky naším tradičním, kvalitním a oblíbeným tofu výrobkům, ale také díky inovacím, redesignu a marketingové podpoře. Společně tak tvoříme Lepší svět chutí,“ uvedl Juraj Lunter, CEO společnosti Alfa Bio.


Kromě zařazení veganských výrobků do prodeje by se Žabka v budoucnu chtěla soustředit také na podporu prodeje českých produktů, o které je mezi zákazníky zájem, a ještě více spolupracovat s lokálními dodavateli.


Nejčtenější články