Close search

Zabije Jon Sníh krásnou Daenerys? Osm teorií o očekávané poslední sérii Hry o trůny

HBO Zdroj: HBO

Osmá a poslední série Hry o trůny se kvapem blíží! Fantasy sága HBO si za roky vysílání získala miliony fanoušků po celém světě a tyto davy nyní s napětím vyhlíží, jak to celé dopadne. A protože scenáristé HBO předehnali autora knižní předlohy, je to závěr skutečně otevřený, což nabízí prostor pro nejrůznější teorie. Vybrali jsme osm nejlepších.

1. Jon Sníh se ožení s Cersei Lannister

Ti dva jsou sice jako oheň a voda a navíc se nenávidí silou žáru tisíce sluncí, ale strategicky by takový sňatek dával smysl. Svatbou s královnou Cersei by Jon proti Bílým chodcům stál s armádou severu i jihu.

2. Jon se obrátí proti Daenerys a zabije ji

V závěru sedmé řady jsme sice ty dva sledovali ve vášnivém objetí, v knize se ale objevuje legenda o „přislíbeném princi“, který jediný může Nočního krále a jeho ledové vojsko porazit. Aby ale dostál svému osudu, musí tento princ nejprve proklát srdce své milované…

3. Bran Stark je ve skutečnosti Nočním králem

Tato teorie je založená na skupině fanoušků, kteří během vysílání sedmé série začali upozorňovat na to, že Bran a Noční král nosí stejné oblečení a vůbec si začínají být celkem podobní. Herecký představitel Brana se k teorii vyjádřil pochopitelně velmi neurčitě a nic neprozradil. S přihlédnutím k magickým schopnostem této postavy se ale může stát skutečně cokoliv.

4. Noční král chce oživit svůj lid

Jedna z teorií, které se vážou ke střetu živých s mrtvými, je, že Nočnímu králi vlastně vůbec nejde o válku a vyhubení lidí v Sedmi královstvích. Ve skutečnosti chce dojít na Ostrov tváří, který má mystickou minulost a sílu, a chce svou početnou armádu přivést zpět k životu.

5. Jaime Lannister zabije Cersei

Jak víme, ve věštbě svého života si malá Cersei vyslechla, že všechny její děti zemřou, stane se královnou a zabije ji „malý bratr“. První dvě věci už se vyplnily, ta poslední nás teprve čeká. Jistě, může se jednat o Tyriona, ale i její dvojče Jaime je o chvíli mladší, tím pádem malý bratr.

6. Euron Greyjoy je otcem Cerseina dítěte

Mezi Cersei a Euronem se v sedmé sérii odehrávalo cosi jako zábavný flirt, kterému fanoušci nevěnovali moc pozornosti. Pak ale přišla bomba a zjistili jsme, že ti dva vymysleli plán Jaimemu Lannisterovi za zády. Co dalšího spolu upekli?

7. Varys je mořský muž

Teorie, která k vyústění Hry o trůny zřejmě nijak nepřispěje, přesto je oblíbená. Všichni se už na konci šesté série divili, jak se dokázal slídil Varys rychle přemístit z jednoho konce světa GoT na druhý. A tak se objevila teorie o tom, že je vlastně mořský muž.

8. Sansa Stark čeká Ramseyho dítě

Svatební noc krásné Sansy a sadistického Ramseyho máme všichni v paměti. Že by z toho vzešel nějaký ten potomek? Narážek se pár objevilo, takže uvidíme, jak to tvůrci dohrají, nebo nedohrají.

Nejčtenější články