Close search

Zabavte svůj mozek, budete méně obézní, tvrdí americká profesorka

Freepik Zdroj: Freepik

Univerzitní profesorka Susan Krauss Whitbourne sepsala pro magazín Psychology Today několik zajímavých tipů, jak zabavit mozek. Nejen že trénují paměť a eliminují nudu, ale mají pozitivní vliv i na celkové zdraví.

Susan Krauss Whitbourne píše pro Psychology Today, že i když jsme si zvykli zaměstnávat mozek aplikacemi na smartfónech, ne vždy musí být po ruce. „Možná sedíte v zubařském křesle a čeká vás dlouhý a potenciálně nepříjemný zákrok...

Jak zabavit mozek

1. Vzpomeňte si na svůj první školní den. Kdo byla vaše třídní učitelka? Co jste měli ten den na sobě? Jakou jste měli náladu, bavilo vás to ve škole?

2. Zkuste si vzpomenout na repliky z oblíbeného filmu nebo seriálu. Kolik si jich vybavíte? Které byly nejzábavnější?

3. Představte si, že chystáte večírek. Vyberte si v duchu lidi, které pozvete. Jak vypadají a jak se jmenují jejich partneři a partnerky?

4. Ponořte se do nějakého obrazu. Představte si známé umělecké dílo, ať už jde o Van Goghovu slavnou Hvězdnou noc, nebo cokoliv historického od Zdeňka Buriana. Jaké to je chodit po pravěkém palouku mezi dávno vyhynulými tvory?

5. Plánujte příští dovolenou. Podle jedné studie už samotné plánování působí jako „dovolená“ a přispívá k psychické pohodě.

Susan Krauss Whitbourne dodává, že si také můžete připravit jídelníček na další týden. Ať už vaříte nebo ne, dokáže vás to psychicky odvést od nepříjemně nudné situace. Existuje dokonce studie, podle níž lidé, kteří si plánují jídlo dopředu, jedí zdravěji a je méně pravděpodobné, že budou obézní. To už za trochu cvičení s malými šedými buňkami stojí.

Zdroje informací:
Psychologytoday.com: 8 Great Ways to Entertain Your Brain

Nejčtenější články