Close search

Za prachy si štěstí nekoupíš? Univerzita Yale připravila kurz a tvrdí opak – štěstí se dá naučit

unsplash Zdroj: unsplash

Nejšťastnější předmět v historii lidstva? I tak by se dalo přezdívat kurzu, který ve světě způsobil pozdvižení. Profesorka Laurine Santos představila tento předmět v jarním semestru v roce 2018 a rázem se z něj stal nejoblíbenější předmět v celé historii univerzity Yale.

Co je to štěstí?

„Štěstí, muška jenom zlatá!“ Básník Adolf Heyduk přisuzuje štěstí vzácný nepředvídatelný okamžik, jehož výjimečnost si uvědomíme až zpětně. Štěstí byl přiřazen i matematický vzorec o třech proměnných. Necháme jen na vás, která definice je vám bližší. Ovšem Profesorka Laurine nabízí něco zcela nového.

Přichází s vědeckými poznatky a daty, které odhalují, že i štěstí se dá jít naproti. Kombinuje vlastní poznatky z disciplíny psychologie v kombinaci s teoriemi vytvořenými předními osobnosti z dané vědecké disciplíny. Nechybí tedy jména jako jsou například John Stuart, Mill Montesquieu či Seneca.

Kurz můžete studovat i vy. A zadarmo!

Po nečekaném úspěchu se univerzita Yale rozhodla poskytnout kurz všem v podobě e-learningu. Kurz je dostupný na Coursera s hodnocením 4,9 hvězdiček (z pěti možných).  Tuto možnost v současnosti využilo téměř půl miliónu lidí z celého světa.

Pokud by vám přece jen nestačil pocit, že jste svému životu dali ten správný směr a něco cenného se naučili, můžete si po absolvování kurzu připlatit 49 $ a získáte certifikaci o absolvování. Takový certifikát od univerzity Yale jistě zaujme i ve strukturovaném životopise. Jedinou stopkou ke štěstí pro někoho může být, že kurz je poskytován pouze v anglickém jazyce.

20 hodin, které vám změní pohled na život

Kurz je navržen způsobem, který vám zabere 10 týdnů v celkovém čase 20 hodin. A to je sakra málo času v porovnání tím, co získáte. V kurzu zjistíte, co vás opravdu dělá šťastnými a co je jen předstírané štěstí, které jsme si za ty roky tak vehementně vsugerovali. Mnohdy už nejsme schopni rozpoznat, kde štěstí hledat. Kurz vás provede teorií, praktickými radami, vědeckými poznatky, ale hlavně – budete muset nabyté znalosti aplikovat do praxe. A přesně tam leží váš klíč ke štěstí. Tak jdete hledat štěstí za obrazovkou online kurzu?

Jaké další výhody vám přinese on-line vzdělávání? PODÍVEJTE SE DO NAŠÍ FOTOGALERIE a zjistěte, jaké výhody a nevýhody online vzdělání obnáší:

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu