Close search

Bizarní tresty za nevěru v minulosti a dnes: 298 let vězení i kočka v pytli

pictures-of-cats.org Zdroj: pictures-of-cats.org

Dodnes existují země, kde se zahýbání neřeší několika vzteklými statusy na sociálních sítích, rozchodem nebo rozvodem. Tresty jsou však obvykle méně vstřícné vůči ženám.

Na Tchaj-wanu může soud provinilce poslat do vězení na čtyři měsíce. Tedy jen v případě, že je třetí do party. Ten, kdo podvádí z manželské dvojice, může jít sedět na rok. Byť se vláda tento zákon pokusila zrušit, podle průzkumu veřejného mínění si až 82,2 procenta respondentů přálo ho ponechat nadále v platnosti. Jenže tresty nejsou finální.

Čtyři měsíce za styk

Agentura AFP informovala o případu vdovy (56) z roku 2013. Ženě hrozil absurdní trest ve výši 298 let. Soud totiž na základě přiznání oné ženy i jejího spolupachatele, respektive souseda, zjistil, že v průběhu pět let trvající aféry uskutečnili v různých motelech 894 setkání. Za jedno rande tak byly čtyři měsíce.

Muž rychle vyvázl bez trestu, neboť jeho manželka žalobu stáhla, a soudy se věnovaly jen milence. Ale naštěstí případ vyvolal rozsáhlou debatu o nesmyslnosti daného rozhodnutí a od vysokého trestu se upustilo.

Od Asie po USA

Na Filipínách je rozdíl v trestech muže a ženy 1,5 roku. Podvádějící žena totiž může jít sedět na šest let, zatímco muž na maximálně čtyři a půl.

Vězení nebo jiná forma trestu ale není záležitostí jen asijských zemí, v některých státech USA jako je Jižní Dakota, Oklahoma nebo Illinois je cizoložství trestné dodnes. Kromě odnětí svobody často bývá následkem finanční trest. Jen se už natolik nepřihlíží k pohlaví obviněných.

Krutost za rozkoš

To ale není nic v porovnání s tím, co se do dělo s nevěrnicemi v minulosti. V Osmanské říši byly nahé ženy vloženy do pytle společně s kočkou. Pak byl pytel vhozen do moře a zoufalé zvíře ve snaze dostat se na svobodu divoce škrábalo nejen látku, ale také ženu. Zemřely, samozřejmě, obě.

Jaké další hrůzné tresty čekaly na nevěrnice? Podívejte se do GALERIE:

 

Nejčtenější články