Close search

Z Hollywoodu do politiky: Které známé osobnosti se rozhodly sloužit lidu?

Wikimedia Zdroj: Wikimedia

I když by se mohlo zdát, že kreativní a tvůrčí lidé mají k politice často velmi daleko, opak je pravdou. Kde totiž končí umělecká drahá, často začíná ta politická. Které slavné osobnosti a celebrity si ve své kariéře vybraly přesně tento vývoj ?

Divadelní prkna a filmové ateliéry s postupem let nejedna celebrita vyměnila za politické debaty a přímé přenosy televizních kamer. Známé osobnosti mají totiž v politice již od začátku jednu velkou výhodu – jsou slavné a mají své skalní příznivce. Někteří z nich se proto po dosažení úspěchu na uměleckém poli rozhodnou vrhnout na politiku a často bývají ve své cestě velmi úspěšní.

Arnold Schwarzenegger

Tento rakouský rodák během profesionálního života zatím stihl mnohé. V mládí se začal věnovat sportu a bodybuildingu a po vítězství v kulturistické soutěži Mr Universe zahájil velmi úspěšnou hereckou kariéru. Schwarzenegger si zahrál v desítkách akčních filmů a patřil mezi nejúspěšnější herce devadesátých let. Proslavily ho hlavně filmy, kde ztvárnil nyní již legendární postavu Terminátora. Schwarzenegger se později prosadil i v politice, od roku 2003 do roku 2011 působil jako guvernér Kalifornie.

Donald Trump

Donald Trump v oblasti umění a tvorby sice působil jen okrajově, ale diváci televizních pořadů jej mnohdy mohli vidět na obrazovkách. Realitní magnát a miliardář měl dokonce i své vlastní pořady, kde například soutěžící bojovali o pracovní místo v jeho společnosti, později se ale Trump rozhodl i pro politickou kariéru. V roce 2016 vyhrál volby a nyní působí jako prezident USA.

Cynthia Nixon 

Herečku a aktivistku Cynthii Nixon si mnozí mohou pamatovat jako Mirandu ze seriálu Sex ve městě. Po mnoha letech natáčení se Nixon s velkou vervou pustila i do víru politického života. Pokoušela se prosadit v New Yorku a získat post místní starostky. Nehledě na neúspěch politickou scénu neopouští.

Ronald Reagan 

Před svojí politickou kariérou Reagan působil jako hollywoodský herec. Na uměleckou dráhu se vydal ještě ve čtyřicátých letech minulého století a ve filmu se objevoval i po druhé světové válce. Objevil se ve filmech jako Santa Fe Trail, nebo ve snímku Kings Row, který byl nominován na Oscara. Později ale od herecké kariéry upustil a působil jako guvernér Kalifornie a od roku 1981 do roku 1989 byl prezidentem USA.

Clint Eastwood 

Celosvětově proslulý herec a režisér Clint Eastwood se kromě své hvězdné hollywoodské kariéry stihl věnovat i politice. V roce 1986 byl zvolen starostou kalifornského města Carmel.

PODÍVEJTE SE DO GALERIE, KTERÝ POLITIK SE ZRODIL V HOLLYWOODU:

Nejčtenější články