Close search

Vzpomínka na Matthewa Perryho: Roli Chandlera v kultovním seriálu Přátelé si prý vymodlil, Bůh mu ale něco i vzal

Wikimedia Commons/David Shankbone, Public domain Zdroj: Wikimedia Commons/David Shankbone, Public domain

Herec Matthew Perry, který zemřel v sobotu 28. října ve věku 54 let, se proslavil zejména jako cynický Chandler z legendárního seriálu Přátelé. Ve svých memoárech napsal zvláštní historku o tom, jak vlastně k této roli přišel...

Knížka Přátelé, lásky a ten ohromný průšvih vyšla v českém překladu v roce 2022 a Matthew Perry v ní popisuje zákulisí natáčení Přátel a svůj dlouholetý boj se závislostmi. Je to zajímavé čtení nejen pro fanoušky sitcomu, ale také komplikovaných lidských osudů.

Matthew Perry alias Chandler ze seriálu Přátelé

Tři týdny před konkurzem na roli Chandlera Binga si herec ve svém maličkém bytě v Los Angeles četl noviny a vytočil ho článek o Charliem Sheenovi. "Psalo se tam, že Sheen má kvůli něčemu zase potíže. Pamatuji si, že jsem si říkal: Proč se o to stará, je přece slavný. A pak, zničehonic, jsem se přistihl, že klekám, pevně zavírám oči a modlím se. Nikdy předtím jsem to nedělal," napsal herec ve svých memoárech.

Perry řekl, že jeho modlitba byla jednoduchá: „Bože, můžeš si se mnou dělat, co chceš. Jen mě prosím udělej slavným." A o tři týdny později dostal roli Chandlera. Měl štěstí, protože v té době natáčel zkušební díl dnes již zapomenutého seriálu LAX 2194 z prostředí letiště. Ale producentům se to moc nelíbilo, takže Perry nemusel pokračovat a mohl hrát Chandlera.

Herec pak dodává, že Bůh mu sice dopřál slávu, ale nezapomněl na první část modlitby. Matthew Perry se totiž dlouhá léta potýkal se závislostí na lécích proti bolesti, válčil s alkoholem a depresemi. Už v průběhu natáčení sedmé série seriálu Přátelé měl na place vždy psychickou podporu, člověka, který dohlížel na to, že bude střízlivý...

Zdroje informací:
Matthew Perry: Přátelé, lásky a ten ohromný průšvih
Edition.cnn.com: How Matthew Perry scored his career-making role on ‘Friends’

Nejčtenější články