Close search

Vzpomínka na Alana Rickmana: Vdova po slavném herci prodává jeho prosluněný apartmán v New Yorku

Flickr.com/Icaro Ferracini, CC BY, Compass Zdroj: Flickr.com/Icaro Ferracini, CC BY, Compass

Alan Rickman patřil mezi nejvýraznější tváře světového filmu a dodnes v něm citelně chybí. Nyní je na prodej jeho stylový byt, který předělával sám.

V lednu to bude pět let, co podlehl rakovině charismatický britský herec, který sice na první pohled působil chladně a nepřístupně, ale ve skutečnosti patřil k nejsrdečnějším a nejpřátelštějším lidem v oboru.

A právě díky tomu jeho nejslavnější filmové postavy, ať už z filmu Smrtonosná past (1988) nebo série Harry Potter, které byly často záporné, měly i hluboký lidský rozměr.

Útočiště v New Yorku

Rima Horton, vdova po Alanu Rickmanovi, nyní prodává byt, který si herec pořídil v New Yorku před jedenácti lety. Dvojice se potkala na divadle v roce 1965 a byť spolu chodili a později i žili, vzali se až v roce 2012. Obřad byl utajený, protože Alan chtěl Rimu udržet mimo pozornost bulváru a nikdy také o ní moc nemluvil.

Sluncem zaplavený apartmán s jednou ložnicí má stropy ve výšce 3,5 metru a zabírá 280 metrů čtverečních. Nachází v nejvyšším patře působivé nemovitosti postavené v roce 1907. Ta má sedm pater a na každém z nich jsou jen tři byty, díky čemu mají všechny dostatek prostoru, klidu a jsou mimořádně vzdušné.

Ostatně to lze vidět na velkém obývacím pokoji, jeho pět nadrozměrných oken orientovaných na jih vpouští dovnitř dostatek přirozeného světla. Světelnosti přispívá i to, že prakticky celý byt je vyveden v bílé, snad až na podlahu v obýváku, pohovku a pár detailů.

Alan Rickman designérem

Herec si třípokojový byt pořídil za 995 000 dolarů (tehdy asi 18,9 milionu korun) v roce 2009, kdy ho upoutala klidná lokalita a diskrétnost, která se line nenápadnou budovou starou víc než 100 let. Bydlení si pak zrekonstruoval podle svých představ.

Na fotografiích lze vidět Rickmanův vkus a cit pro design, protože interiér nepůsobí nudně, i když je téměř kompletně laděn do jedné barvy. Pobýval v něm často, neboť miloval New York a docházel sem z Anglie také za prací. Nyní je apartmán na prodej za 1,695 milionu dolarů (37,7 milionu korun).

Na byt Alana Rickmana se můžete podívat do GALERIE:

Nejčtenější články