Close search

Vzdala se touhy mít miminko. Zdena Hadrbolcová slaví životní jubileum bez potomků

se souhlasem České televize Zdroj: se souhlasem České televize

Legendární česká herečka Zdena Hadrbolcová dne 13. července oslavila 81. narozeniny. Možná nevíte, že za života dospěla k nečekanému rozhodnutí. Dobrovolně si řekla, že nechce mít děti.

Český divák ji zná jako starostlivou paní, která se zajímá o život ostatních. V nekonečném seriálu Ulice hraje třeba drbnu Růženu Habartovou.

Hadrbolcová se narodila 13. července 1937 v Praze. Vystudovala francouzské gymnázium. Po absolutoriu DAMU působila po mnoho let v Divadle S. K. Neumanna v Praze–Libni (dnešní Divadlo pod Palmovkou). V letech 1972 až 1987 působila rovněž v Divadle na okraji.

Jako seriálová postava Růžena Habartová má dospělého syna. Herečka ale vlastní děti nemá. Dobrovolně se vzdala šance na mateřství. Děti mít nechtěla, protože se bála zklamání, kdyby se nepovedly. "Děti nemám, ale mnohokrát jsem přemýšlela, jak by se mi život změnil, kdybych je měla a ony se nepovedly," uvedla kdysi v otevřeném rozhovoru. 

Zdena Hadrbolcová nechtěla mít děti, protože doma jako malá holka nepoznala teplo domova. Starala se o ni hlavně babička. Matka pracovala jako úřednice a malé Zdeničce neuměla projevovat lásku. A stejně na tom byl i její otec. Ten byl vášnivým kanoistou a doma ho to nebavilo. Tady vzniklo přesvědčení, že děti jsou hlavně starost. 

Hadrbolcová se vdala jednou. Jako velmi mladá si vzala studentskou lásku, manželství se ale brzy sesypalo. Řekla si, že znovu se vdávat už nechce. S dalším životním partnerem dokumentaristou Jiřím Průchou už žila bez papíru. A také bez dětí. Svého rozhodnutí ale nikdy nelitovala. 

 

 

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu