Close search

Výstřední miliardář Richard Branson: Vstává v pět ráno a u večeře zahazuje telefon

Instagram.com Zdroj: Instagram.com

Britský podnikatel a multimiliardář Richard Branson patří jednoznačně mezi úspěšné podnikatele. Branson je ale kromě toho, že má obrovský majetek ve výši 93 miliardy korun, také velmi výraznou osobností. Jaká jsou ale pravidla úspěchu podle miliardáře, který bere životní radovánky jako neoddělitelnou součást svého života?

Branson započal svoji fenomenální podnikatelskou kariéru ve velmi mladém věku. Kvůli silné dyslexii se podle svých slov ještě jako teenager rozhodl nepokračovat ve studiu a založil tehdy svůj první podnik. Ve 22 letech již řídil celou síť obchodů a později založil společnosti jako Virgin Records, Virgin Airlines, Virgin Express, Virgin Mobile nebo i Virgin Hotels.

Zdá se, že Branson je schopný dosáhnout úspěchu téměř v jakémkoli životním úkolu, vždyť má rodinu a ve svých skoro sedmdesáti letech se věnuje extrémních sportům. Podle Bransona je klíč k podobnému životu jednoduchý, lidé by měli mít rádi své okolí, být milí a laskaví, vděční za vše, co, mají a nikdy neříkat ne.

Nehodnotit úspěch podle peněz

Podle Bransona je klíčem ke spokojenému a úspěšnému životu schopnost neměřit svůj úspěch podle množství peněz, které vyděláváte. Zásadní je věnovat se tomu, co máte rádi, co vám pomůže udělat svět lepším. Tato cesta vás podle Bransona dříve nebo později vždy přivede k úspěchu.

Hlavně se odpojit

I když multimiliardář naplno využívá moderní technologie, dobře si uvědomuje, že veškerá technika musí jít stranou, pokud se stává přehradou mezi ním a jeho nejbližšími, nebo mu překáží dosáhnout efektivní komunikace uvnitř společnosti. Podle podnikatele totiž nic nedokáže nahradit přímý a osobní dialog, proto se Branson vždy snaží věnovat pozornost těm lidem, se kterými v konkrétní moment pracuje nebo komunikuje. To znamená, že telefon v době rodinných večeří odkládá stranou a během hovoru si stále dělá zápisky na papír.

Práce musí přinášet radost

Pokud si podle Bransona neužíváte to, co děláte, pak to děláte špatně. Podnikatel si stojí za tím, že vaše činnost by vám vždy měla přinášet radost a tím vám pomáhat si život pořádně užívat. Jinými slovy neměli byste pracovat, abyste mohli žít. Ale měli byste žít, abyste mohli pracovat, protože svoji práci můžete mít rádi a užívat si to, čemu každý den věnujete minimálně osm hodin svého času.

Volný čas nutný

Velkým pomocníkem v dosažení úspěchu a naplnění může podle Bransona být schopnost trávit volný čas v přírodě. Pokud si totiž najdete hobby nebo záliby, díky kterým budete více venku, pomůže vám to lépe zvládat stres a nervozitu. Sám Branson si "dobíjí baterky" i ve svých skoro sedmdesáti letech pomocí extravagantních sportů.

Branson, který každý den vstává v pět hodin ráno, si jako ranní rozcvičku oblíbil kitesurfing. To je sport, při kterém jezdíte po vodě na prkně a zároveň se držíte speciálního draka, který vás díky síle větru táhne.

PODÍVEJTE SE V GALERII NA JEDNOHO Z NEJÚSPĚŠNĚJŠÍCH MILIARDÁŘŮ NA SVĚTĚ, KTERÝ SI SKUTEČNĚ UMÍ UŽÍVAT ŽIVOTA.

Nejčtenější články