Close search

Vyrovnání se s dopravní nehodou není snadné pro nikoho, ukazuje nové video kampaně Hlavně bezpečně

archiv Zdroj: archiv

Za prvních devět měsíců roku 2018 šetřila česká policie přes 77 000 dopravních nehod. O život při nich přišlo přes 400 osob. Každé takové neštěstí je traumatizující nejen pro pozůstalé a kamarády obětí, ale i pro všechny složky Integrovaného záchranného systému (IZS), které k nehodě vyjíždějí s cílem zachránit lidské životy.

Podobně jsou na tom mnohdy i sami přeživší účastníci nehody – vědomí, že někoho připravili, byť neúmyslně, o lidský život, je často k nevydržení. Právě na tyto posttraumatické následky u lidí ze záchranných složek a u účastníků nehod poukazuje nové video „Svědci“ preventivně bezpečnostní kampaně Hlavně bezpečně.

Projekt je financován z fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů (ČKP). „Od ledna do září 2018 bylo na českých silnicích lehce zraněno skoro 20 000 osob, 1857 pak těžce. Lidé ze záchranných složek se denně potýkají s nespočtem stresových situací takového rázu, že si je běžný člověk nedokáže představit. Zatímco nezraněný účastník dopravní nehody v tom nejlepším případě odjede domů a příště se chyby vyvaruje, na IZS čekají ihned další záchranné akce.

To je ohromný nápor na psychiku,“ řekl k novému videu Jan Matoušek, výkonný ředitel České kanceláře pojistitelů. Emotivní videoklip je další prací filmového režiséra Dana Pánka, který pro kampaň Hlavně bezpečně režíroval již mediálně úspěšné klipy „Nebe“ a „Rande“. První klip varoval před rychlou a hazardní jízdou, druhý pak poukazoval na současný velice rozšířený jev nedostatečného věnování se řízení.

„Svědci“ se pak zaměřují na představení neméně kritické fáze po nehodě, která je z hlediska psychického překonání účastníků neštěstí klíčová. I toto video tak apeluje na bezpečnost při řízení. Hlavní fáze projektu Hlavně bezpečně byla spuštěna v květnu 2018 se zveřejněním webových stránek www.hlavnebezpecne.cz a potrvá až do ledna 2019.

V rámci kampaně již mj. proběhla i spolupráce s hudebníky Kapitánem Demem (klip „Machoparking“) či Johny Machettem (klip „Pro tvůj flex“) a vyšel speciální tematický díl ze satiristických videí od tria 3v1.

Na online spot se podívejte zde

 

Nejčtenější články