Close search

Výmluvy a zase jen výmluvy. Které používáme nejčastěji, když se vyhýbáme cestování?

unsplash.com Zdroj: unsplash.com

Cestovat se nám chce všem. Pro někoho to ale představuje skutečné obtíže. Zabalit si dlouho trvá a volno v práci mu nedají. Jaké další výmluvy používáme?

Na cestování nemám peníze

Jak tohle může říct někdo dnes, kdy existuje tolik různých způsobů, jak cestovat doslova za hubičku. Stačí přece vyjet mimo hlavní sezónu, počkat na akční nabídku nebo využít ubytování u majitelů nemovitostí.

Nemám na cestování čas

Další lež jako věž. Je to spíš tím, že lidé nejsou ve své práci spokojeni, takže jim její vykonání dlouho trvá, nebo si ji třeba jen neumí efektivně rozvrhnout. Zkuste nad tím zapřemýšlet! Někdy stačí jen vyměnit sledování televize nebo surfování na internetu za prodloužený víkend u moře.

Neumím cizí jazyk

Myslíte si, že ty tisíce seniorů, kteří cestují po světě umí dokonale anglicky? Asi těžko! Stačí si osvojit pár základních frází a po Evropě si s nimi zcela jistě dokonale vystačíte. Případně stačí použít aplikaci slovníček v mobilu.

Nemám s kým jet

Tak jeďte sami. Cestování sám se sebou je osvobuzující, příjemné a skvělé. Nemusíte se na nikoho ohlížet, dodržujete svůj harmonogram a navíc si můžete být jisti, že se vždy s někým seznámíte.

Nechci bydlet v neosobním hotelu

V dnešní době už nemusíte jet do noblesního hotelu, kde si nebudete moci sednout v plavkách k obědu, stačí si vybrat menší penzion nebo se ubytovat u místních, což je ve většině případů to nejlepší řešení. Věřte, že se pak i na dovolené budete cítit jako doma.

Nechci vystavovat špeky na pláži

Pokud se vymlouváte na tohle, je jasné, že na pláže nechodíte. Jsou totiž plné lidí všech druhů postav a ti se rozhodně za nějaké to kilo navíc nestydí. Nemusíte se tedy bát, že by vás tam někdo očumoval.

Nejím jejich kuchyni

Nemusíte. V každém letovisku najdete bezpočet restaurací, které nabízí evropskou kuchyni, ze které si určitě vyberete. Pokud máte stravování dokonce přímo v hotelu, pak si buďte jisti, že hranolky, pizzu a rýži s masem mají opravdu všude.

Nejčtenější články