Close search

Vyhněte se zbytečným problémům s partnerem: Jak úspěšně spojit vztah a kariéru?

Pixabay Zdroj: Pixabay

Základem úspěšného vztahu je podle mnohých odborníků komunikace. Partneři by spolu měli probírat vše, ať už se jedná o příjemná nebo stresující témata. Součástí pravidelných konverzací mezi partnery by také měly být otázky týkající se práce. I když tahat kariéru do vztahu rozhodně není dobrou volbou, práce tvoří velkou část života dospělého jedince, a proto by ji partneři neměli vytěsnit ze své komunikace.

Mnoho lidí stráví v zaměstnání až třetinu života a to už je rozhodně dobrý důvod pro to, aby váš partner věděl, jak se vám v práci daří a jaké otázky ohledně kariéry vás trápí. I mnohé známé osobnosti uvádějí, že není jednoduché být efektivní v práci a zároveň si budovat vztah. Bývalá členka skupiny Spice Girls a módní návrhářka, Victoria Beckham, uvádí, že je pro ní nejdůležitější být nejlepší matkou, ale že i práce má v jejím vztahu velký význam. "Snažím se být nejlepší manželkou i skutečnou profesionálkou. Někdy to znamená třeba i vypnout telefon," uvádí. Jak tedy udržet vztah a kariéru v rovnováze?

Spolupráce

Ve vztahu je důležité fungovat jako partneři. Každodenní život vyžaduje řešení nejrůznějších situací od zajištění obyčejného nákupu, až po výběr nového domu. Řešení podobných záležitostí potřebuje každodenní komunikaci a proto byste si s partnerem měli domluvit čas, ve který spolu každý den strávíte pár chvil a popovídáte si, nehledě na svůj pracovní rozpis. Komunikace je základem pro spolupráci a ve vztahu potřebujete obojí.

Velká opora

Každá kariéra má svůj vývoj a někdy může stagnovat nebo se naopak vyvíjet velkou rychlostí, která vašeho partnera bude přivádět do stresu. Pár si v tomto ohledu musí pomáhat a poskytovat jeden druhému oporu a porozumění. Je důležité vytvořit doma takové zázemí, ve kterém bude mít váš protějšek pocit, že se vám může s čímkoliv svěřit a pracovní plány nebo sny by neměly být výjimkou.

Podle Toma Hankse je vzájemná podpora důležitou součástí jeho manželství. "Vždy se podporujeme. Ať už ten druhý chce dosáhnout čehokoliv," sdělil Hanks, který je ženatý přes 30 let.

Zůstat v obraze

Nehledě na to, jak dobře znáte svého partnera a práci, kterou dělá, je pro váš vztah důležité, abyste věděli o aktuálním dění v jeho zaměstnání. Zkuste se svým protějškem sdílet novinky a události, které ovlivňují vaši práci. Hlavně, pokud vás něco trápí a vy tušíte, že brzy nastanou stresující změny, zkuste svého partnera na budoucí vývoj ve vašem zaměstnání upozornit. Váš partner musí zůstat v obraze, co se s vámi děje a jak se vám daří v práci.

RADY, JAK SPOJIT VZTAH A PRÁCI, NALEZNETE V GALERII:

Nejčtenější články