Close search

Vyhněte se špatnému ubytování na dovolené: pět jednoduchých rad vám pomůže

Pixabay Zdroj: Pixabay

Období letních dovolených se blíží a mnozí cestovatelé dnes mimo služby klasických hotelů využívají alternativní způsoby ubytování. Mnohé aplikace nabízejí zájemcům při výběru obydlí pomocnou ruku, přesto jsou některé náležitosti, které si cestovatelé musí ohlídat sami. Přečtěte si několik rad, které vám pomohou vyhnout se velkému zklamání během vaší dovolené.

Nikdo asi nechce během své dovolené zažít nepříjemné překvapení v podobě neodpovídajícího obydlí za velké peníze. I když mnohé aplikace nabízejí způsoby, jak si byt, nebo dům jednoduše rezervovat, málokdy prozradí to zásadní, tedy jestli se vám tam bude líbit. Recenze vám sice mohou pomoci, ale nevyřeší zdaleka všechno a některé náležitosti si prostě budete muset ohlídat sami.

Včasná rezervace

Pokud plánujete cestu dostatečně dlouho dopředu, měli byste si také co nejdříve rezervovat ubytování. Rozhodně se vám nevyplatí hledání svého noclehu odkládat na později, jelikož v té době už mohou být všechna dobrá a levná místa zabraná. Včasná rezervace vám také poskytne možnost většího výběru co se týče lokace i ceny.

Kontrola fotografií

Při rezervaci ubytování přes aplikace jako Airbnb můžete sice důvěřovat majiteli nemovitosti, ale rozhodně byste si měli prověřit nabízený produkt. Fotografie objektu vám mnohdy prozradí mnohem více než popis, zaměřte se na to, kde na fotkách vidíte stejné kusy nábytku, což mnohdy může znamenat, že ubytování je menší. Pokud je zobrazen pohled z okna, přesvědčte se, že ulice vypadá stejně nebo alespoň podobně jako na fotografii. Díky možnostem, které poskytují Google mapy, tak často uvidíte i exteriér obydlí a ulici, ve které se byt nebo dům nachází.

Nevhodná doporučení

Alternativní aplikace pro ubytování vám mohou nabízet určitá doporučení. Ne vždy ale pro vás mohou být vhodná. Abyste si ušetřili zklamání, peněženku i čas strávený na cestách, udělejte si základní nebo i podrobný plán míst, která budete chtít navštívit a podle toho vybírejte lokaci a ubytování. Také pozor na přehnaně kladné recenze, na základě kterých vám může aplikace dané ubytování doporučit. Kritéria pro taková doporučení často nemají s kvalitou bytu nebo domu nic společného, ale mohou se vztahovat na množství rezervací, malý počet zrušených dovolených, nebo schopnost majitele rychle odpovídat na emaily.

Kontaktujte majitele

Pokud si nejste něčím jisti a máte doplňující otázky, nebojte se napsat majiteli nemovitosti. Podle rychlosti a způsobu odpovědi můžete často poznat, jestli se vám vyplatí do tohoto ubytování investovat peníze. Také se nezapomeňte zeptat na základní vybavení obydlí. Soukromé nemovitosti, které pronajímají sami majitelé, by měly mít základní výbavu jako čisté povlečení, ručníky, mýdlo, šampon nebo také sůl a třeba olej na vaření, pokud nemovitost disponuje kuchyní.

Hluk i pachy

Pokud v těchto bodech bude nějaký problém, majitel ho nemusí přiznat, ale prozradí ho recenze předchozích návštěvníků. Pročtěte si pečlivě reakce lidí, kteří už před vámi dané obydlí využívali a zjistěte si, zda v bytě nejsou nepříjemné pachy a jestli vás v noci nebudou rušit hluční sousedé a ráno probíhající stavba před domem.

Nejčtenější články