Close search

Vydrží váš vztah věčně? Stačí vám k tomu odpověď na tuto otázku

Autostraddle.com Zdroj: Autostraddle.com

Stalo se to snad každému z nás. Bláznivě se zamilujeme a po čase, když se opojné kouzlo vytratí, přehodnocujeme svůj vztah. Pochyby a nejistota ještě nemusí znamenat nevyhnutelný konec. Jestli váš vztah vydrží, vám prozradí odpověď na jednu otázku.

Jaký je příběh mého vztahu?“

Zdánlivě bezduchá věta jako z telenovely. Ale pojďme si odhalit její hloubku. Představte si situaci, že někomu vyprávíte o vašem vztahu. Sdílíte s ním krásné nebo negativní momenty? Vaše upřímná odpověď poodhalí vývoj vašeho vztahu.

„Nejlepší předpovědi budoucnosti vztahu vychází z partnerského, tzv. „našeho příběhu“. Je to neustále se měnící posuzování vztahu a povahy vašeho partnera,“ uvedl John Mordechai Gottman, doktor filozofie a autor publikace Principia Amoris: The New Science of Love.

 

Jinými slovy, pokud si připomínáte jen negativní momenty soužití, měli byste svůj vztah opravdu přehodnotit. Podle výzkumu až 90 % vztahů, v nichž se lidé zaměřovali na to špatné, skončily rozpadem. A přitom se to stát vůbec nemuselo.

Existuje řada způsobů, které vám pomohou změnit úhel pohledu. Budete svého partnera vnímat jinak a pomůže vám to posílit vztah.  

 

1) Komunikovat otevřeně 

Vadí vám něco? Bavte se o tom. Komunikace je základem vztahu. Nezáleží na tom, zda jsou to věci z dávné minulosti nebo čerstvé události. Pokud se odhalí pramen vaší nevrlosti, uleví se vám oběma.

 

2) Nechat to plavat 

Příčina vaší negativní nálady už je venku, můžete být na sebe pyšní, že jste se svěřili. Ale důležité je se k tomu už nevracet.

 

3) Připomínat si nejlepší okamžiky vztahu 

Vzpomínáte, kdy jste se naposledy náramně pobavili? Nebo jakou vlastnost na svém partnerovi zbožňujete?

 

4) Zůstat vděční 

Nezapomínejte si také připomenout, proč jste do vztahu investovali tolik času. Nemá váš partner neocenitelné vlastnosti, které byste u jiných jen marně hledali?

Nejčtenější články