Close search

Všimli jste si jich? Chyby v českých filmových trhácích

csfd.cz Zdroj: csfd.cz

Všichni jsme je viděli stokrát, české filmové komedie, jejichž humor může pochopit jen český divák. Ale i v těch divácky nejúspěšnějších filmových hitech se najdou chybky, kterých si málokdo všimne. Podívejte se na ty, které jsme vybrali a příště vám při sledování určitě neuniknou. I tak je ale tvůrcům nezapomenutelných trháků určitě rádi promineme.

Vesničko má středisková

1. Když Ladislav Županič Otíkovi předvádí sprchu v paneláku, chce pustit marně vodu se slovy “oni to ještě nepustili” ale po chvilce spláchne wc, kde voda teče. Že by se v panelácích používaly oddělené rozvody vody? 2. Pávek nese ke stolu u hřbitovní zdi pro sebe a pana doktora dvě piva v zelených lahvích. Nikdo další piva ke stolu nepřináší a přesto, když zve na pivo kameníka ze hřbitova se slovy: "Pojď to spláchnout, Fanouši," mává s pivem v hnědé lahvi.

3. Když se Otík chystá do kina, bere si na sebe černou kravatu, před kinem má ale červenou kravatu. 4. Při lepení stavebnice lodi je vidět, jak při posledním namočení štětce do lepidla, a jeho otření, z násady odpadne část se štětinami a chlapec pokračuje dál tak, že namočí už jen konec násadky "bez štětin", a pokračuje v nanášení lepidla. 

5. Otíkovi se slibuje byt na sídlišti Lhotka, ale do práce jde přes dřevěnou lávku, která mnoho let "zdobila" Jižní Město. 6. Ve scéně, kdy Otíkovi nalévají alkohol do piva, Pávek to uvidí a přestane hrát na trubku. Ta je však i nadále slyšet.

Na samotě u lesa

1. V okamžiku, kdy vjede zedník Lorenc (František Řehák) na kolečkovém křesle do stohu slámy, je vidět ruka, která vyhodila hrst slámy do vzduchu. 2. Zhruba uprostřed filmu je záběr, jak otec nabírá vodu do velké konve, poté ji položí a poprosí děti, aby ji odnesli mamince, ovšem děti neberou konev, ale kýbl s vodou. který tam nebyl. 

3. Když p. Lávička ve mlýně vypravuje historku o vodníkovi, je u levé části mlecího stroje opřena dřevěná lopata. Ta je nejprve vepředu, po střihu a záběru na rodinku je najednou vzadu, po dalším střihu se ocitne zase vpředu a pan Lávička jí bere do rukou a opírá dozadu. 

4. Děda Komárek (Josef Kemr) v závěru filmu seje obilí na pole, které není předem zvláčené. 5. Když leží herci v posteli a jeden z nich spadne, změní se poloha lahve v pozadí u okna.

Vrchní, prchni

1. Když Josef Abrahám (Vrána) přijíždí s dětmi na hory, je v odraze od jeho auta vidět celý filmový štáb. 2. Když odchází Vránova pomocnice na mateřskou, je u vypínače v kamrlíku zapojen kabel ve spodní části dvoj zásuvky. Vzápětí, když tam příjde Douchová, je zapojen v horní části. 

3. Když Vrána v pokoji pouští na gramofonu houslový koncert, hudba začne hrát o dost dříve, než položí jehlu na desku. 4. Když Libuše Šafránková dává svému muži facku, je vidět ve zpomaleném záběru, že se se ho ani nedotkla.

Slavnosti sněženek

1. Když dává Francová Francovi (R. Hrušínský) budík, aby šel pást ovce, je na něm šest hodin - a také večer je. Když je o něco později na louce záběr na budík, jsou tam tři hodiny. 2. Vyuděné salámy, které se rozdávají po hostině, mají barvu správně tmavou, ale pak se při rvačce mlátí do hlav světlou vysočinou. 3. Při nahánění divočáka rozebírá Jaromír Hanzlík trabanta a má dost špinavé ruce. V následujícím záběru, když tlačí kolo, už je má čisté. 

4. Při honičce na divočáka se neustále střídají záběry slunečného počasí a zatažené oblohy. 5. Když pan Hrušínský projíždí okolo pole, ve kterém později uloví divočáka, zmíní se, že jsou cítit křemenáče. Dost těžko ale může cítit lesní houby uprostřed obilného pole.

Jáchyme, hoď ho do stroje!

1. Hned na začátku, když Máňa sjíždí do rybníka, je vidět ruka člověka schovaného na podlaze kabiny, otáčející volantem. 2. Když dává Koudelka vejce do kufru je pruhované pyžamo nalevo, na nádraží ho má ale najednou napravo a na tramvajové zastávce je zase už nalevo. 3. Při střelbě docenta Chocholouška na zřízence se ti dva kryjí na zahradě ústavu za stojany s ozdobnými vázami. Při rozstřelu každé vázy padají k zemi a poletují vzduchem lehké úlomky polystyrenu. 

4. František Koudelka nezašpalkuje Fiata a ten ujede přes vrátnici bez řidiče. Následně proráží kamenné zábradlí mostu a padá do vody. "Kamenný" blok zábradlí, který spadl do vody s autem, však nejde pod vodu, ale plave po hladině - zřejmě také polystyrén. 5. Po příjezdu do Prahy nastupuje František Koudelka s davem do tramvaje č. 13, vzápětí vystupuje z tramvaje č. 22.

Zdroj: kfilmu.net

 

Nejčtenější články