Close search

Víte, jak vytvořit bezpečný domov pro dítě? Nástrahy totiž čekají na každém rohu

Pixabay Zdroj: Pixabay

Příchod malého dítěte znamená velké změny pro rodiče, kteří se v krátké době budou muset naučit, jak se o svého potomka postarat. Knihy i příručky s přípravou určitě pomohou, ale většina rodičů se péči o svoji ratolest naučí skutečně až v praxi, která jim brzy ukáže, že ani prezidentská ochranka by často nedokázala uchránit dítě před možným nebezpečím, které se skrývá i v jejich vlastním domě.

Čekáte přírůstek do rodiny nebo vaše dítě roste jako z vody a vy už počítáte dny, než se vydá nebojácně objevovat svět? Vaše ratolest ještě nemusí ani vykročit do širého světa, doma na ni totiž mohou čekat mnohá nebezpečí v podobě nezabezpečených zásuvek i šuplíků, ve kterých se mohou nacházet chemikálie nebo i ostré předměty. Naštěstí už ale v dnešní době existují pomocníci, kteří zabrání vašemu dítěti prozkoumávat své okolí až příliš detailně.

Zábrany na schody

Pokud bydlíte v domě nebo bytě, ve kterém jsou schody, určitě by součástí vaší bezpečné domácnosti měly být zábrany. Ty totiž nedovolí vašemu dítěti dostat se na schody a uchrání ho proti nebezpečnému pádu.

Ochranné kryty

V každém domě i bytě se nachází velké množství nábytku, který má ostré rohy a hrany, které mohou batole ohrožovat. Tuto situaci pomohou celkem jednoduše vyřešit ochranné kryty, které lze nasadit na roh jakékoli komody nebo stolu a tím eliminovat nebezpečí úrazu o ostrý roh.

Chůvička

Elektronická chůvička je vynikající pomocník, když se dítě nachází v jiné místnosti než rodiče. Tento přístroj určený pro monitorování dětí dokáže upozornit rodiče, když se jejich dítě v jiné místnosti například vzbudí.

Bezpné okno

Zajištění proti otevření na okna zabrání vašim ratolestem prozkoumávat tuto nebezpečnou oblast. Pokud bydlíte ve vyšším patře, může se podobný pomocník do domácnosti hodit.

Zásuvky a kabely

Kabelů i zásuvek je v každé domácnosti více než dost, proto není od věci své dítě ochránit před případným zájmem o této předměty. Podobného rizika se rodiče snadno zbaví, pokud si pořídí krytky na zásuvky. Také uschování kabelů za speciální lišty určitě nebude od věci.

Samozřejmě žádné pomůcky nedokáží dítě stoprocentně ochránit před nebezpečím, pokud nebude pod bedlivým dohledem rodičů nebo příbuzných. Existují ale předměty, které v tomto nelehkém úkolu dokáží rodičům pomoci.

Nejčtenější články