Close search

VIDEO: Jakub Štáfek popelářem v Pražských službách

Pražské služby Zdroj: Pražské služby

Hvězda seriálů Vyšehrad nebo Specialisté se může pochlubit další úspěšně absolvovanou směnou u Pražských služeb. Jakub společně s parťáky Jardou a Bořkem svážel a následně separoval kovové obaly, kterých se v Praze třídí čím dál tím více. Pokud vás zajímá, jak se úspěšný herec, scénárista a režisér s touto výzvou popral a jaký poklad nalezl na třídící lince, pak určitě pokračujte ve čtení.

V čem Jakubova práce spočívala tentokrát? Jako parťák řidiče svozového vozidla nejprve pomáhal svážet kovové obaly z šedých kontejnerů, jejichž počet v Praze každoročně narůstá. V první části směny tedy Jakub hlavně pomáhal upevňovat kontejnery na speciální rameno, které kovové obaly vysypává do auta, přičemž hned u prvního stanoviště se projevila jeho obrovská výhoda oproti kolegovi Jardovi. Jelikož je Jakub nejméně o dvacet centimetrů vyšší, tak na sjíždějící rameno dosáhl jako první, na což svého sice zkušenějšího, ale menšího partnera nezapomněl upozornit. 

Jakub si jízdu v popelářském autě užíval

U dalšího stanoviště jsme se pak dočkali plechovkového basketbalu a nechyběl ani přátelský spoluobčan, na kterého Jakub dohlížel, zda správně třídí. Součástí této práce jsou také samozřejmě přejezdy mezi jednotlivými kontejnery a ty někdy mohou být pro velké svozové auto náročné. Jakub se nicméně nenechal ničím rozhodit, jízdu přirovnal k cestování autobusem a netradiční projížďku pro krásné Praze 6 si náležitě užíval.

Kuba našel v odpadu talisman a odnesl si ho domů

Druhá část směny se odehrávala v naší moderní třídící lince na kovy, jejíž provoz jsme zahájili letos v květnu. Po vysypání nákladu se Jakub rozloučil s kolegou Jardou, kterého v mentoringu nahradil Bořek, vedoucí třídící linky. Dvojice se pak přesunula k třídícímu pásu, kde se oddělují nežádoucí materiály. A právě tady na Jakuba čekal neuvěřitelně hodnotný poklad. Mezi projíždějícími kovy totiž našel sparťanskou helmu, což je pro fanouška fotbalové Sparty událost srovnatelná s nalezením Tutanchamonovy hrobky. Helmu si samozřejmě jako správný nálezce pokladu okamžitě přivlastnil.

Jakub si dále vyzkoušel zpracovávání železných plechovek a vrcholem celé směny byla projížďka a manipulace s ještěrkou, kdy seriálový Lavi velice zručně přesouval slisované balíky kovu, které v areálu čekají na své odběratele. Stejně jako v prvním díle tedy bylo Jakubovo působení úspěšné a my už se nemůžeme dočkat příští směny, která se bude odehrávat v ulici na Příkopě.

Nejčtenější články