Close search

Velký seriálový návrat Winony Ryder: Na dno ji před lety srazil šarlatánský lékař

Netflix Zdroj: Netflix

Největší hvězdou hororového seriálu Stranger Things, který právě odstartoval, je bezesporu americká herečka Winona Ryder. Do světa showbyznysu vstoupila už ve čtrnácti letech, po své třicítce ale udělala obrovský přešlap. Ač s miliony na kontě, přistihli ji při krádeži v obchodním domě. Po pauze je tahle bezdětná téměř padesátnice opět na výsluní...

Nebylo jí ještě ani patnáct let, když v roce 1986 zahájila svou kariéru filmem Lucas. První významnou roli si zahrála o dva roky později, ve filmu Beetlejuice. Většina diváků si ji ale pamatuje hlavně z filmů Vetřelec, či Černá labuť. Za film Věk nevinnosti, kde si zahrála po boku Michelle Pfeiffer, získala dokonce Zlatý glóbus za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli. Posledním velkým projektem této zkušené herečky je právě seriál Stranger Things, kde ji můžeme vidět v roli matky, která ztratila milovaného syna.

Matkou pouze v seriálu

Osobní život herečky obsahuje, stejně jako její kariéra, velké množství slavných jmen. S hollywoodským Donem Juanem – Johnym Deppem byla dokonce několik let zasnoubena. Mezi její další známosti patří například Matt Damon či Keanu Reeves. Přestože v seriálu hraje dvojnásobnou maminku, v reálném životě žádné děti nemá. Momentálně je v dlouhodobém vztahu s módním návrhářem Scottem Mackinlay Hahnem – jsou spolu už od roku 2011.

Nejtemnější období

V prosinci 2001 byla zatčena v obchodním domě v Beverly Hills za krádež oblečení a doplňků za zhruba sto tisíc korun v přepočtu. Kamerové záznamy tehdy obletěly celý svět. Winoně nepomohl ani tým těch nejlepších právníků, nejdříve byla podmínečně odsouzena, musela vykonat obecně prospěšné práce a zaplatit celou škodu. V rozhovoru pro časopis Interview později přiznala, že to bylo nejhorší období v jejím životě. Byla v depresích a její lékař, šarlatán, jí předepsal celou řadu různých medikamentů. Kradla prý pod jejich vlivem. Lékaři byla později odebrána licence...

Dnes Winoně táhne už pomalu na padesát, ale rozhodně bychom to do ní neřekli. V seriálu Stranger Things je namaskovaná k nepoznání, přesto však dokáže vypadat velmi dobře.

PODÍVEJTE SE DO GALERIE, JAK ŠEL ČAS S TOUHLE DEVADESÁTKOVOU TOPSTAR!

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu