Close search

Věda a nevěra: Podle nové studie dokáže potrápit i fungující vztahy

Unsplash Zdroj: Unsplash

Přestože by se mohlo zdát, že spokojenému vztahu nevěra nehrozí, podle odborníků z Univerzity Johnse Hopkinse je to právě naopak. A jsou za tím dva překvapivé důvody. 

Studie o nevěře vyšla v časopise Archives of Sexual Behavior a zaměřila se na zkušenosti uživatelů online seznamky. Proč vlastně lidé vyhledávají bokovky?

Dva důvody nevěry

Hlavní autorem studie byl Dylan Selterman z Univerzity Johnse Hopkinse, který se vztahům věnuje víc jak deset let. Nyní pracoval s 250 lidmi, šlo převážně o ženaté muže středního věku. Na rozdíl od předchozích výzkumů Selterman zjistil, že nízká kvalita vztahu (ve smyslu spokojenosti a lásky) má jen málo společného s tím, proč se lidé rozhodli podvádět.

Motivací k nevěře byl hlavně nedostatek uspokojivého sexu a touha po novosti. Je zajímavé, že mnoho účastníků uvedlo, že jsou „velmi spokojeni“ ve svém stávajícím vztahu. A projevili jenom malou lítost nad svým chováním.

Poznatky ze Seltermanovy studie jsou cenné pro každého, kdo chce pochopit, proč někteří lidé podvádějí i ve zdánlivě dokonalých vztazích. Studie zdůrazňuje, jak důležité je pro pár vyřešit své intimní problémy a otevřeně si promluvit o sexu.

Zdroje informací:
Psychologytoday.com: 2 Surprising Motives of Cheating, Even In Good Relationships
Pubmed.ncbi.nlm.nih.gov: No Remorse: Sexual Infidelity Is Not Clearly Linked with Relationship Satisfaction or Well-Being in Ashley Madison Users

Nejčtenější články