Close search

Vata v džusu nebo tampony v alkoholu. Drastické dietní metody modelek

pixabay Zdroj: pixabay

Modelky často a rády v rozhovorech říkají, že jejich nejoblíbenější jídlo je svíčková nebo výpečky se zelím. Mají asi to “štěstí”, že jsou štíhlé od přírody. Jenže i tyto modelky, které chrastí kostmi a veřejnost se snaží přesvědčit o tom, že opravdu anorexií nebo bulimií netrpí, nemají štíhlou postavu zadarmo. K jakým drastickým metodám jsou modelky schopny se uchýlit, aby zůstaly na výsluní?

Kult vychrtlosti

Od šedesátých let, kdy se na scéně objevila známá manekýnka Twigy, se trend štíhlosti přenáší z generace na generaci. Mnohé dívky a nemusí to být nutně známé tváře, se bojí oblých a ženských tvarů jako čert kříže. Jejich ideál je v patologicky vyhublých modelkách, které mají stejně pokřivený pohled na svoje tělo, jako ony. Svět modelek, ale i neznámých anorektiček, zná několik fíglů na to, jak si udržet vyhublou postavu.

Vata v džusu

Jedním z dlouho známých fíglů je namáčení smotku vaty v džusu. Nestravitelná buničina totiž v žaludku vydatně nabobtná a vytvoří tak pocit sytosti. A jediným kalorickým příjmem je ona decka džusu. Vatu namočenou v nějaké tekutině u nás polykaly už manekýny za totalismu, stejně jako baletky, které tuto metodu ještě kombinovaly s odvodňujícími diuretiky. Dobrou chuť!

Tampony v alkoholu

V posledních letech je vata na okraji zájmu, ale zdaleka není odepsaná, ja by se mohlo zdát, tvrdí lidé, kteří se v modelingovém světě pohybují. Hitem posledních let je totiž otřesná metoda s tamponem. Modelky, které se chtějí večer uvolnit na párty, ale nechtějí přibrat z kalorií, které alkohol obsahuje, vezmou menstruační tampon a nechají ho nasáknout např. ve vodce. Pak už jen stačí zavést do pochvy. Sice to šíleně pálí, ale dívkám to přinese kýžený výsledek, alkohol se ještě rychleji dostane do krve a přitom neprojde trávícím traktem, takže ideálka!

Projímadla

Dalším trikem je nadměrné používání projímadel. Dívky si myslí, že mají vyhráno, když si dají hamburger a na něho hned projímadlo. Spousty modelek a anorektiček, které si chtějí udržet hubenou postavu ve velkém konzumují projímací prostředky a potraviny, např. i ve velkém pijí Vincentku. Jenže si neuvědomují, že energie a kalorie z jídla se do těla vstřebají už v tenkém střevě, to že pak projímadlem pomohou zbytkům stravy z tlustého střeva už nic nezachrání. Navíc dlouhodobé a nadměrné užívání projímadel může vážně poškodit jejich zdraví.

Starý dobrý koks

Jak je známo, kokain zvyšuje sebevědomí, zbavuje napětí a hlavně chuti k jídlu. Bílý snížek není samozřejmě jen výsadou modelek, ale celého showbyznysu a v dnešní době i širší veřejnosti, zkrátka všech, kteří chtějí být výkonější v práci anebo chtějí bez námahy zhubnout.

Co se týká kokainu, kdo na něho má peníze, neváhá si “sněhovou dietu” dopřát. S kokainem byla asi jako první výrazně spojována Kate Moss, ale ani české modelky by se nemusely stydět za svoji kokainovou historii. Některé této návykové látce propadly natolik, že je agentura v tichosti poslala na léčení. Někteří umělci ale svůj drogový apetit nedokázali ovládnout a v mnoha případech se jim stal osudným.

 

Nejčtenější články