Close search

V USA je na prodej kopie carského sídla Romanovců. Zlatý palác za 300 milionů připomíná slavnou Ermitáž

Douglas Elliman Zdroj: Douglas Elliman

V USA se prodává jedinečná nemovitost, která přepychovým interiérem napodobuje věhlasnou ruskou galerii umění, petrohradskou Ermitáž. Luxusní nemovitost plná zlata, ornamentů a ozdob s krystaly Swarovski vyrostla v americkém státě Florida. Nový majitel si napodobeninu ruského paláce může pořídit v přepočtu za 304 miliony korun.

Pokud patříte mezi obdivovatele umění a zlata, podívejte se na aktuálně nabízené unikátní sídlo, které ve Spojených státech nemá obdoby. Realitní trh na Floridě vzal totiž útokem zcela jedinečný dům, který je inspirován ruskou kulturou a uměním. Objekt s názvem Golden Palace (Zlatý palác), který částečně kopíruje interiéry slavné galerie Ermitáž, je na prodej za 13,5 milionu dolarů (v přepočtu 304 miliony korun).

Jako sídlo carů

Vzorem byla slavná petrohradská Ermitáž, která se skládá z deseti budov a je považována za druhé největší muzeum umění na světě. Zdejší sbírky, které ve druhé polovině 18. století zakládala carevna Kateřina II. Veliká, obsahují plátna od Leonarda da Vinciho, Rubense, Raffaela Santi, Tiziana nebo Pabla Picassa. Součástí Ermitáže je i Zimní palác, který býval sídlem carského rodu Romanovců.

Typické jsou pro Ermitáž i luxusní interiéry. A právě těmi se nechali inspirovat i designéři honosného sídla v USA.

Zlato, mramor, drahokamy

Floridský tzv. Zlatý palác nabídne novému majiteli k bydlení více než 800 metrů čtverečních. Tvorbou interiérů se zabývali umělci z Ruska, Itálie a Miami. Místnosti jsou vyzdobeny zlatem a detailními ornamenty, které odkazují na slavnou ruskou galerii. Sídlo osvětlují mimo jiné i křišťálové lustry ozdobené kamínky Swarovski a celkový obraz završuje výhled na vodní plochu, která neodmyslitelně patří i k carskému Zimnímu paláci.

Sedm ložnic a stejný počet koupelen jsou zdobeny mramorem a zlatem. Součástí domu je také plně vybavená kuchyně s mramorovou deskou a sídlo majiteli nabídne kromě klasického bazénu i ten vyhřívaný se slanou vodou.

V oblasti je sice momentálně na prodej za 32 milionů dolarů ještě dvakrát větší nemovitost než Zlatý palác. Mnohem větší zájem však budí právě sídlo v carském stylu.

NA AMERICKOU "KOPII" PETROHRADSKÉ ERMITÁŽE SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu